استان ها

خدمات لازم به سرعت به حادثه دیدگان زلزله خوی ارائه شود

ترند روز/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی درباره لزوم ارائه سریع خدمات لازم به آسیب دیدگان زلزله خوی گفت: زمینه سازی برای اسکان فوری مصدومان از جمله مهم ترین اقداماتی است که باید انجام شود.

محمدصادق معتمدیان 22 مهرماه در جلسه مدیریت بحران شهرستان خوی اظهار داشت: باید سریعاً در شهرهای آسیب دیده پناهگاه های اضطراری ایجاد و اقلام مورد نیاز به حادثه دیدگان ارائه شود.

وی در خصوص لزوم تامین امنیت کامل حادثه دیدگان در این روستا گفت: در صورت نیاز باید از ظرفیت زیربنای خانه به ویژه در تامین مسکن خانواده هایی که خانه هایشان تخریب شده است اقدامات لازم انجام شود. گذشته. .

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این خسارات باید قبل از فصل زمستان جبران شود خاطرنشان کرد: تیم های ارزیاب باید ارزیابی کامل و سریع از میزان خسارات این زلزله را انجام دهند.

معتمدیان ارائه خدمات درمانی رایگان به آسیب دیدگان این حادثه را تایید کرد و یادآور شد: در صورت نیاز باید تدابیری برای تامین دارو، پزشک و پرستار از استان های پایتخت اندیشیده شود.

وی گفت: در اولویت امدادرسانی به منازل با خسارت بالای 50 درصد است.

معتمدیان برقراری کامل ارتباط در مناطق زلزله زده را تایید کرد و افزود: تیم باید در اسرع وقت سند دقیقی مبنی بر آواربرداری داشته باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا