اجتماعی

خاندوزی: پذیرش صنایع در بورس تسهیل می‌شود

خاندوزی: پذیرش صنایع در بورس تسهیل می‌شود

وزیر اقتصاد و دارایی از تشهیل شرایط پذیرش صنایع و واحدهای اقتصادی در بورس و فرابورس خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، سید احسان خاندوزی، ظهر جمعه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد اظهار کرد: بانک‌های فعال در استان‌ها باید دارای خدمات ویژه ای باشند تا صنایع به سرمایه گذاری تمایل و رغبت بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: مطالبات صنایع و سرمایه گذاران در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی، مطالبات مهمی است که باید به آن توجه شود.

خاندوزی ادامه داد: همجنین افزایش سقف اختیارات یزد و استان‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات بانکی از مواردی است که برای انجام آن و کمک به بخش صنعت و بخش خصوصی پیگیری و اقدام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر مطالبات صنایع و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: ابتدای سال آینده برای تحقق خواست بخش خصوصی و صنایع استان یزد، نماینده بانک مرکزی در این استان مستقر می‌شود.

خاندوزی افزود: این نهاد اقتصادی و مالی در راستای هماهنگی و انجام امور بانکی، رفع موانع و مشکلات این بخش و تسهیل در کارها فعالیت خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین برای تحقق خواست بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و تولیدی یزد، استقرار نماینده سازمان بورس نیز جزو موارد مهمی است که پیگیری و اقدام می‌شود.

خاندوزی گفت: تسهیل پذیرش واحدهای مختلف صنعتی و اقتصادی در بورس و فرابورس موضوع مهمی است و دولت نگاه ویژه به آن دارد تا از همه ظرفیت‌ها در بازار بورس در جهت خدمت به مردم و کشور استفاده شود.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: به منظور کمک به فعالان اقتصادی استان یزد ۱۰ واحد صرافی جدید برای تسهیل در انجام وظایف در استان‌ها و شهرستان اردکان یزد راه اندازی می‌شود تا دسترسی ارزی راحت تر شود.

وی در مورد معافیت‌های مالیاتی بخش‌های مختلف به خصوص جاده سازی گفت: برای معافیت مالیاتی در این بخش باید اقدامات لازم انجام و لایحه‌ای آماده و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود و امیدواریم در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر نقش جوانان در تغییرات اجتماعی و ساختار اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا