بین الملل

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه

در یکصد و شصت و ششمین روز تجاوزات اشغالگران صهیونیست علیه غزه، رژیم اشغالگر به محاصره و یورش خود به بیمارستان الشفا در مرکز غزه برای سومین روز متوالی و هدف قرار دادن منازل مسکونی در مناطق مختلف شهر غزه ادامه داده که در نتیجه این حملات چندین تن شهید و زخمی شدند.

به گزارش ترند روز، منابع خبری از هدف قرار دادن منزلی در اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه توسط اشغالگران صهیونیست خبر دادند.

براساس گزارش الجزیره، طبق گفته منابع، تعداد شهدای اردوگاه النصیرات به ۲۷ تن افزایش یافته است که بیشتر آنها آوارگان فلسطینی بودند.

اشغالگران همچنین یک ساختمان مسکونی را در محله «الزیتون» واقع در جنوب شرق شهر غزه هدف قرار دادند که چندین شهید و زخمی برجای گذاشت.

در همین راستا، منابع خبری از شهادت «زیاد حمران» جوان فلسطینی از منطقه «الهاشمیه» در شهر جنین به ضرب گلوله صهیونیست‌ها خبر دادند.

اشغالگران در ادامه جنایت‌های خود مناطق غربی شهرک «بیت لاهیا» واقع در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.

منابع اعلام کردند که درنتیجه حمله رژیم صهیونیستی به منطقه «السدره» در محله «الدرج» در شرق شهر غزه چندین تن شهید و زخمی شدند.

اشغالگران همچنین منزلی را در اردوگاه «البریج» واقع در مرکز نوار غزه هدف قرار دادند که درنتیجه آن ۶ تن شهید شدند.

درهمین راستا، نیروهای رژیم اشغالگر به شهر طولکرم از محور غربی و همچنین شهر نابلس یورش بردند.

در همین رابطه، مدیرکل دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه اعلام کرد که اشغالگران در کمتر از یک هفته مرتکب هشت کشتار علیه مراکز امدادرسان شده‌اند.

وی در ادامه افزود اشغالگران تلاش دارند تا یک خلاء اداری برای تعمیق قحطی در نوار غزه ایجاد کنند.

طبق گزارش منابع پزشکی، آمار شهدا در نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین ماه) به بیش از  ۳۱ هزار تن رسیده که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند. تعداد زخمی‌ها نیز به بیش از ۷۳ هزار تن افزایش یافته و هزاران نفر نیز همچنان زیر آوار هستند.

از زمان آغاز جنگ ویرانگر در نوار غزه، اشغالگران صهیونیست برق غزه را قطع کرده و ورود آب، غذا، دارو و سوخت را ممنوع کرده‌اند و حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی را در شرایط فاجعه‌بار انسانی قرار داده‌اند.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا