حوادث

حمایت همه‌جانبه هلال‌احمر ایران از مهاجران و آوارگان

رئیس جمعیت هلال احمر ایران در نشست اقدام بشردوستانه سران منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) با وجود محدودیت ها و مجازات های موجود، بر ارائه خدمات مختلف به اتباع خارجی در ایران تاکید کرد.

به گزارش ترند روز و به نقل از مرکز خبری جمعیت هلال احمر؛ دکتر دکتر در صحبت با موضوع مهاجران و آوارگان ساکن ایران. پیرحسین کولیوند گفت: سازمان‌های بشردوستانه از جمله صلیب سرخ و هلال احمر به دلیل تجربه چندین ساله وی در کشور، کمک‌های بشردوستانه و جامعه‌محور می‌توانند شرکای مؤثر و قابل اعتمادی برای مسئولان دولتی باشند. و مقامات دولتی از افراد آسیب پذیر و آسیب دیده مانند افراد آواره، پناهندگان و مهاجران حمایت خواهند کرد.

وی افزود: همانطور که می دانید با توجه به بحران های بین المللی و منطقه ای یک دهه اخیر، ایران در منطقه حساسی از نظر مهاجرت، پناهندگی و مهاجران قرار دارد.

کولیوند در خصوص مرزهای طولانی و مشترک ایران با چندین کشور همسایه گفت: ایران به دلیل شباهت های مذهبی و فرهنگی با همسایگان و همچنین تنوع شرایط و امکان زندگی در آنها به کشوری مهاجرپذیر تبدیل شده است. به طور مستقیم و دائم درگیر مسائل پناهندگی، مهاجرت و مهاجرت بوده است.

همانطور که رئیس جمعیت هلال احمر ایران نقش چندوجهی جمعیت هلال احمر ایران در زمینه مهاجرت را تشریح کرد: دولت ایران به عنوان کشور مبدأ، مقصد و گذرگاه پناهجویان و مهاجران بدون شک با چالش هایی روبرو است. امروز بیش از 4 میلیون پناهنده در ایران زندگی می‌کنند و در سال‌های اخیر، برنامه جمعیت هلال احمر فرصت‌های برابری مانند آموزش را برای همه پناهجویان و مهاجران فراهم کرده است.

کولیوند; وی شیوع بیماری های قلبی را چالشی جدید برای هلال احمر ایران در حمایت از مهاجران برشمرد و خاطرنشان کرد: با وجود حمایت از پناهندگان و ارائه خدمات فراوان، چالش هایی مانند بیماری -po، پناهندگان و آوارگان را آسیب پذیرترین اقلیت جامعه می کند. کرسنت در راستای ماموریت خود مبنی بر حمایت از مهاجران و با در نظر گرفتن عضویت در مرکز ملی کرونا، توانست مجوز واکسیناسیون مهاجران قانونی و غیرقانونی را دریافت کند.

کولیوند اعلام کرد: هلال احمر ایران با مسئولیت دولت و با همکاری وزارت بهداشت و شرکت‌های تولیدی، 130 میلیون واکسن کرونا را سفارش داده و علاوه بر یارانه واکسن، مرکز ویژه واکسیناسیون مهاجران، آوارگان و آوارگان ایجاد شده است. سایر اتباع خارجی در کشور تعیین شده.

وی گفت: «محدودیت‌های دسترسی به منابع در نتیجه تحریم‌ها نیز مانع بزرگی برای دریافت کمک‌های بشردوستانه است که روند ارائه کمک به قربانیان و جامعه، مهاجران و پناهندگان را نیز کند می‌کند.»

وی در پایان خواستار کمک مسئولان جامعه ملی، فدراسیون ها و کمیته ها برای رفع تحریم ها شد و خاطرنشان کرد: حمایت و همکاری جامعه ستودنی است، ملی هلال احمر ایران برای انجام اقدامات بشردوستانه و تشکر می کنم. بسیار. و قدردان آن هستم.”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا