بین الملل

حمایت قاطع فراکسیون ایرانیان خارج از کشور از سیاست‌های دولت سیزدهم

به گزارش ترند روز، در ابتدای این نشست حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ضمن پذیرایی از حاضران در این نشست، سیاست دولت سیزدهم در قبال ایرانیان خارج از کشور و اقدامات مهم انجام شده در سال اول را تشریح کرد. فعالیت های دولت در زمینه تسهیل تردد ایرانیان.

با برشمردن برخی از فعالیت‌های دبیرخانه شورای عالی ایران در زمینه شناسایی و چارچوب‌بندی ساختار معضل ایران به منظور ارائه به کارگروه‌های ویژه شورا با هدف یافتن راه‌حل و تسهیل مشارکت. در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور در جهت آبادانی و آبادانی کشور، شورای مشورتی تشکیل داد و بررسی کرد. نظام دیپلماسی هرگونه مانع در ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور را برطرف کند.

در این جلسه علیرضا سلیمی رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور گزارشی از پیشرفت های این فراکسیون ارائه کرد و تشکیل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را پس از چند سال نخست تشکیل آن در دولت سیزدهم به رهبری ارزیابی کرد. رئیس جمهور خیلی خوب است وی در سلسله نشست های نمایندگان مجلس و وزارت امور خارجه بر حل مشکلات ایرانیان و استفاده حداکثری از فرصت های ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.

در ادامه این نشست چند تن از اعضای حزب در خصوص لزوم حضور ایرانیان خارج از کشور در پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری، لزوم تقویت مدارس ایرانی خارج از کشور برای تقویت ارتباط بین نسل سوم و چهارم ایرانیان بحث و تبادل نظر کردند. در خارج از کشور و فعالیت های مشاوره ای بیشتر. رویدادهای فرهنگی مرتبط با ایرانیان و دانشجویان، ایجاد زیرساخت دائمی برای بسیاری از دانشجویان ایرانی خارج از کشور که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های داخلی را دارند، استفاده از تجربیات نمایندگان مجلس برای حل مشکل ایرانیان خارج از کشور، حمایت از رئیس جمهور پیشنهاد و رئیس جمهور شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در خصوص تدوین قانون جامع ایرانیان و درخواست تسریع در ارسال پیش نویس قانون پیش از تشکیل برای شورای اسلامی صحبت کرد و در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی مرتبط اظهارنظر کرد. در سیاست خارجی

311311

دکمه بازگشت به بالا