استان ها

حضور هیئت‌های بازرسی و نظارت قضایی دادستان مرکز استان اردبیل در حوزه‌های تابعه

ترند روز/اردبیل در اجرای دستور دادستان مرکز استان اردبیل و پس از بازرسی اخیر در حوزه قضایی خلخال، مشگین شهر دومین حوزه مورد بررسی هیئت اعزامی از استان قرار گرفت.

حسن شاهی، معاون دادستان مرکز استان اردبیل ۲۸ شهریور با تشریح اهداف هیئت بازرسی دادستانی مرکز استان و اشاره به ماده ۲۷ قانون آیین دادرسی کیفری، افزود: دادستان شهرستان مرکز استان بر اقدامات دادستان ها، مقامات قضائی دادسرای شهرستان های آن استان و افرادی که وظایف دادستان را در دادگاه بخش برعهده دارند، از حیث این وظایف و نیز حسن اجرای آراء کیفری، نظارت می کند و تعلیمات لازم را ارائه می کند.

وی امور نظارت بر ضابطین، وضعیت اجرای احکام، ارجاع پرونده ها و بازدید از زندان و مراکز بهزیستی و ترک اعتیاد را از دیگر برنامه های هیئت بازرسی دادستان مرکز استان در سفر به حوزه های قضایی تابعه اعلام کرد.

شاهی بیان کرد: در سفر به مشگین شهر و برابر بررسی وضعیت زندان آن شهرستان، عملکرد فرهنگی مدیریت زندان به ویژه در ترویج فرهنگ قرآنی و دوره های آموزشی که عامل موثری دراصلاح و تربیت مددجویان و پیشگیری از تکرار جرم و بازگشت مجدد به زندان است، حائز قدردانی و تشویق ارزیابی شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا