اجتماعی

حریق ساختمان اداری-تجاری در محدوده ستارخان

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران از آتش سوزی یک ساختمان اداری تجاری در خیابان ستارخان خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ترند روز، اظهار کرد: ساعت 15:34 دیروز سه شنبه 23 تیرماه در یک ساختمان اداری در خیابان بهبودی، روبروی خیابان ستارخان بر اساس طرح 125 سازمان آتش نشانی و ایمنی، حادثه آتش سوزی رخ داد. . به شهر تهران اعلام شد بلافاصله یک واحد آتش نشانی با خودروهای حامل دستگاه تنفسی و تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شد.

وی گفت: آتش نشانان کمتر از 4 دقیقه بعد در محل حاضر شدند و متوجه آتش سوزی در یک ساختمان 6 طبقه دو طبقه شدند. این ساختمان تجاری در طبقه دوم یک کارگاه مبلمان به طول 120 فوت بود که در آن آتش سوزی وجود داشت و چندین انبار در اطراف آن ساخته شده بود و تعداد زیادی صندلی و هیزم در محل ذخیره شده بود. این قسمت کاملا سوخته و حرارت و آتش از بین رفته است. دود و گرمای شدید طبقات بالا را پر کرده بود و آتش و انبارهای کنار طبقه دوم به طبقات دیگر سرایت کرده بود.

ملکی ادامه داد: با وجود گرمای شدید و شعله ور شدن آتش زیر سقف، آتش نشانان در شرایطی مشابه با لباس های حفاظتی و تجهیزات ویژه عملیات را آغاز کردند. آتش نشانان آتش را مهار و از سرایت آن به طبقات بالا جلوگیری کردند.

وی افزود: در این ساختمان حدود 30 نفر حضور داشتند که بسیاری از آنها قبل از رسیدن آتش نشانان از ساختمان خارج شده بودند. پنج شش نفر هم با آتش نشان ها از خانه خارج شدند. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت، هرچند یکی از آتش نشانان مجروح و در سلامت کامل است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش خاموش شد و گسترش آن مهار شد. عمل جراحی در ساعت 18:30 به پایان رسید.

وی در پایان گفت: در گذشته بارها اعلام کرده‌ایم که وجود چنین کارهای خطرناکی در ساختمان‌هایی که همه استفاده‌کننده هستند بسیار خطرناک است و جایی برای آن آثار در این ساختمان‌ها نیست. این نوع کاربران باید به سرعت به سایر مناطق کم جمعیت منتقل شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا