فرهنگ و هنر

حرف‌های سخنگوی خانه سینما درباره بازداشتی‌ها، جشنواره فیلم فجر و…

سخنگوی هیات مدیره خانه سینما خلاصه ای از گزارش سه ماهه هیات مدیره خانه سینما برای تعیین رهنمودهای بلندمدت و برنامه ویژه دو ساله را به نمایندگی از هیات مدیره ارائه کرد. مدیر و موارد زیر: هدف و دیدگاه اصلی هیئت مدیره، اهمیت مسئولیت و مسئولیت اجتماعی خانه سینما است. سینما.

به گزارش ترند روز، به نقل از سایت خانه سینما، رسول صدر عاملی خاطرنشان کرد: در خصوص برنامه، تمدید اساسنامه خانه سینما و ضوابط و توافقات اجرایی و موضوعات مرتبط در بیمه اعضا که عموماً الزامی بود. خانه اعضای سینما در سال‌های اخیر به هیئت مدیره آورده شده‌اند، اقداماتی انجام شده و آغاز شده است، اما اقدامی که اخیراً بخش بزرگی از کار هیئت مدیره را تحت الشعاع قرار داده است. اجتماعی و دردناک.

این کارگردان در خصوص مهمترین اقدامات هیئت مدیره خانه سینما در سه ماه اخیر در خصوص وضعیت اجتماعی خاطرنشان کرد: بیش از 23 جلسه رسمی و غیر رسمی که 11 جلسه رسمی و 5 جلسه عمومی بوده است. جلسات با رئیس سازمان و یا اعضای دعوت شده، برای بحث در مورد مسائل اجتماعی و امور صنفی، انتخاب مدیرعامل، اصل رسیدگی قضایی (تشکیل جلسات منظم با روسای اتحادیه برای بحث در مورد مشکلات مختلف، به یک رویه ثابت تبدیل شده است. هیئت مدیره، و نتایج نیز خوب است.) داشتیم.

وی با توجه به جلسات متعددی که با نهادهای مختلف امنیتی، قضایی و فرهنگی به سرپرستی رئیس هیئت مدیره برگزار شد، درباره جلسه اخیر آنها در مرکز حل اختلاف قوه قضائیه توضیح داد: برای آزادی سریع همکارانمان. لغو مجازات اعدام منجر خواهد شد و همکاری و پیگیری در این زمینه نباید از نظر انجمن سینمایی غافل شود.

ما حرفه ای به مشکل نگاه نکردیم

صدر عاملی در عین حال خاطرنشان کرد: اعضای هیئت رئیسه در تمامی جلسات رسیدگی به موضوع دستگیرشدگان و کشته شدگان همه به ویژه دانشجویان شرکت کننده در آن روز را اهل بیت می دانستند که تماشاچی و تماشاچی بوده اند. در تمام این سال ها از ما حمایت کردند، بنابراین مشکل آنها هم مشکل ماست و ما به صورت حرفه ای به مشکل نگاه نکردیم بلکه کنترل کامل تری وجود داشت.

در حال حاضر 13 نفر بازداشت هستند/ آخرین وضعیت پرونده حسین محمدی

سخنگوی هیات مدیره سینما در تشریح آخرین گزارش کمیته حقوقی و قضایی سینما درباره تعداد دستگیر شدگان و مجازات اعدام گفت: طبق اطلاع ما تعداد افراد است. دستگیرشدگان از صنف خانه سینما در اعتراضی که از ابتدا تاکنون ادامه دارد 62 نفر هستند. خوشبختانه تعداد افراد در تمام استان ها به 13 نفر کاهش یافته است و امیدواریم تا چند روز آینده این تعداد به صفر برسد. در مورد حسین محمدی (بازیگر) هفته گذشته دو جلسه کارشناسی در خانه سینما برگزار شد که اولین جلسه با حضور وکیل منتخب این بازیگر برگزار شد و وضعیت کسب و کار وی مطرح شد. مهمترین موضوع حضور وکیل دستگیر شده و عدم وکالت قاضی پرونده از وکیل منتخب است و در مورد اقدامات انجام شده بحث شد.
جلسه دوم با حضور کارگروه های کنترل قانونی سالن ها و سینماها و اعضای انجمن بازیگران سینما و ابزارها و روش های حمایتی برای پیگیری مشکل از جهات مختلف ( نامه نگاری از سالن های نمایش و سینما برگزار شد. به مراجع مختلف و ملاقات و نامه نگاری به سلبریتی های موثق دو تئاتر و سینما با مراجع قضایی و جلب رضایت خانواده مقتول و …. بحث اصلی تصمیم گیری در خصوص حمایت فردی نامبرده و تمامی زندانیان است. .

وی خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد در اولویت اول تلاش برای پذیرش نماینده وکیل منتخب خانواده باشد تا در آن زمان جزئیات پرونده با عزت پیگیری شود. ، با پیشنهادات کارگروه در تئاتر و تحقق مشکل در اسرع وقت رضایت خانواده حسین محمدی برای دسترسی و حمایت از تئاتر و سینما و فرهنگ و هنر جمع آوری شد. جلسه دیگری نیز در روز شنبه 26 آذر برگزار شد که نمایندگان کارگروه با وکیل پرونده و خانواده این بازیگر، رضایت نامه ای از طرف خانواده مبنی بر مشارکت این هنرمند در موضوع امضا شد. پدر این بازیگر.که امید زیادی ایجاد کرد و در نهایت اقدام آینده پس از رسیدگی به پرونده به تصمیم وکیل منتخب موکول شد.

شما باید به نظرات و نظرات گوش دهید

سخنگوی هیأت مدیره خانه سینما در پاسخ به اینکه چرا علیرغم تشکیل کمیته حقوقی و قضایی، عوامل فیلم همچنان در بازداشت به سر می برند؟ وی بیان کرد: خانه سینما همچنان مخالفت خود را با نمایش آشکار خشونت در جامعه اعلام می کند و معتقد است خشونت به هر شکلی که باشد هرگز به نفع مردم و حکومت نیست. علاوه بر این، درگیری ها و دستگیری های اخیر همکاران ما نیز وضعیت را بهبود نمی بخشد. دولت باید تحمل را افزایش دهد و به انتقادات و نظرات گوش دهد.

وی تاکید کرد: ما همچنان نگران دستگیری اعضای خود هستیم و آن را به نفع دولت نمی دانیم. دستگیری گاه و بی گاه برخی از همکاران به خصوص خانم ترانه علیدوستی ناعادلانه است. هنرمندان بر اساس نقش و مسئولیتی که در جامعه دارند، وظیفه دارند از واقعیت امروز صحبت کنند، پس بهتر است به جای قضاوت عمومی، این نظرات انتقادی را بشنوند و به آن فکر کنند. بسیاری از مشکلات و مسائل جامعه امروزی از دیرباز توسط هنرمندان متوجه شده و دیدگاه خود را در مورد آن بیان کرده اند.

وی همچنین تاکید کرد: خانه سینما مجبور نیست تمام نظرات ارسال شده توسط اعضای خود را بپذیرد و نظرات فردی نباید به حقوق مادی و معنوی سایر اعضای خانه خدشه وارد کند.سینما.

مشکل عدم مالکیت اعضای سینما مربوط به اغتشاشات اخیر نیست

رسول صدر عاملی در پاسخ به این سوال که چندی پیش رئیس انجمن سینما عدم تملک سینما را مربوط به تلاطم های اخیر می دانست که وضعیت سینما را چگونه می بیند؟ وی پاسخ داد: مشکل بیکاری اهالی سینما از سال گذشته شروع شده و ربطی به تحولات اخیر ندارد و دست اندرکاران سینما در ابتدای سال جاری خاطرنشان کردند. تعلیق تولید در ابتدای سال و شدت پروانه نمایش بازیگران را بیکار کرد. مشکل کاهش مخاطب از سال گذشته شروع شد و شاید باید به دلایل آن پرداخت.

سخنگوی خانه سینما در پاسخ به سوالی مبنی بر همکاری خانه سینما با جشنواره فجر گفت: در حال حاضر به دلیل کشمکش فعلی نه در وضعیت خوب جامعه است و نه در حال و هوای سینما. اما جشنواره فجر باید با تغییر روش خود را برای ماندگاری آماده کند وگرنه سینماگران تمایل چندانی به حضور ندارند.

صدر عاملی در پاسخ به دلایل عدم حضور مدیرعامل خانه سینما گفت: بررسی و توجه به انتخاب مدیرعامل خانه سینما در شرایط اجتماعی و سیاسی کنونی این انتخاب را در بین گزینه های مطرح شده با مشکل مواجه کرد.
سخنگوی هیات مدیره خانه سینما در پایان به موارد پیگیری شده توسط هیات مدیره خانه سینما از جمله ثبت رسمی تغییرات در خانه سینما و انتخاب جدید هیات مدیره، تاسیس اشاره کرد. کمیته حقوقی و قضایی نظارت بر امور زندانیان و زندانیان، ضبط و می توان گفت انتشار فیلم گفتگو با برخی از اعضای خانه سینما درباره مسائل اجتماعی و نقش هنرمندان در دنیای مجازی و دنیای مجازی

وی همچنین از گفتگوهای مختلف با معاون انجمن سینما، تشکل های تولیدی برای تعیین وضعیت ارتباط با وزارت ارشاد برای ساخت فیلم ها و بررسی آیین نامه ها و ضوابط پیشنهادی برای داوری سینما صحبت کرد. و تکمیل آن جهت ارائه به مجمع، بررسی اساسنامه پیشنهادی کارگروه جمع آوری و نگارش اساسنامه سینماها و ارائه آن به اصناف جهت نظرات تکمیلی جهت بحث و گفتگو با مدیرعامل شرکت و معاون. تامین مالی و انتخاب نمایندگانی از سینماها برای حل بهتر و سریعتر مشکلات و بررسی راههای افزایش کارایی. خانه

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا