اجتماعی

حذف متقاضیان نهضت مسکن بعد از پیامک سوم

مدیرعامل شرکت عمران یدادی حدید گفت: برای متقاضیان طرح ملی مسکن در سه مرحله پیامک واریزی ارسال می کنیم و در صورت عدم پرداخت پس از مرحله سوم، فردی از لیست سهام را جایگزین می کنیم. همچنان اعتماد متقاضیان را جلب می کند.

علیرضا جعفری در گفت وگو با ترند روز، اظهار کرد: 100 هزار گروه نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید در حال اجراست که امیدواریم تا ابتدای مردادماه این تعداد به 200 هزار افزایش یابد. اهمیت بحث های انجام شده توسط متقاضیان این بود که این حوزه با جدیت بیشتری پیگیری شود. از افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند و تاییدیه دریافت کرده اند تقاضا داریم در روند تامین اعتبار برای توسعه پروژه تسریع کنند.

وی افزود: سه بار برای سرمایه گذاری برای متقاضیان پیامک ارسال می کنیم. اگر این اقدام پس از بار سوم انجام نشود، معمولاً متقاضیان ناموفق حذف می شوند و فردی در لیست سهام جایگزین آنها می شود.

عدم سپرده گذاری برخی از متقاضیان یک چالش بود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاخیر متقاضیان پروژه ملی مسکن را با چالش مواجه کرده است، گفت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی مهم این است که این پروژه هم اکنون در حال انجام است. با استفاده بانک از اعتماد عمومی و آگاهی از پیشرفت پروژه. اما امیدوارم متقاضیان در مرحله بعدی با جدیت بیشتری کار کنند.

10 شهر جدید در مرحله هفتم ثبت نام هستند

جعفری با تایید نحوه اجرای دومین بسته 100 هزار نفری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعداد متقاضیان در برخی شهرستان ها محدود است و افراد کمی ثبت نام کرده اند، سامانه برای ثبت نام مجدد بازگشایی شده است. از 163 شهرستانی که در مرحله هفتم ثبت نام هستند، 10 شهر جدید هستند. در صورتی که در این مرحله با متقاضیان جدی تری برخورد شود، به محض اولین ثبت نام پروژه را آغاز خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت عمران الصداق حدید گفت: رسیدن به محل برگزاری تا دعوت از متقاضیان برای واریز وجه حدود سه ماه طول می کشد. در این مراحل ثبت نام مشکلی برای تامین زمین به شهر وجود ندارد.

مرحله هفتم ثبت نام نهضت ملی مسکن در 17 استان

بر اساس این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و عرضه مسکن مصوب 17 مرداد 1400، ساخت چهار میلیون ساختمان مسکونی در چهار سال در طرح گنجانده شده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3.6 میلیون مورد تایید قرار گرفته است. ثبت نام مرحله هفتم از 24 تیر 1401 در 17 استان و 163 شهر آغاز شد و ثبت نام از طریق سامانه حمایت کامل مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می شود.

تا امروز 507 هزار نفر در بانک مسکن برای گروه نهضت ملی مسکن حساب باز کرده اند و 290 هزار نفر نیز در بانک مسکن برای انعقاد قرارداد و تامین مسکن جذب شده اند. 91000 قرارداد امضا شد و آنها در واقع بخش اول ساختمان را گرفتند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع گروه نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان و مدت اجرای پروژه 18 تا 24 ماه خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا