اجتماعی

حذف تست کرونا برای زائران ایرانی در سفر عراق

انجمن حج و زیارت از لغو گواهی آزمایش PCR برای زائران ایرانی در سفر به عراق خبر داد و تاکید کرد: از این پس می توانید بدون کارت واکسیناسیون معتبر به عراق سفر کنید.

به گزارش ترند روز، وحید اسکندری، مدیرکل عتبات عالیات حج و زیارت درباره تصمیم مقامات عراقی مبنی بر صدور دستورالعمل های بهداشتی برای ورود اتباع به کشورهای دیگر، گفت: در عراق الزامات منفی آزمایش PCR برای مهاجران ایرانی وجود دارد. حذف شده.

وی افزود: مهاجران ایرانی مانند گذشته باید دارای کارت واکسیناسیون معتبر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند که نشان دهنده دسترسی به دو واکسن باشد و نیازی به انجام آزمایش PCR نیست.

اسکندری گفت: پیش از این، جواب منفی آزمایش PCR ظرف 72 ساعت قبل از ارسال یا تزریق واکسن دو دوز مورد تایید وزارت بهداشت برای سفر به این کشور و داشتن کارت عملکرد، از این پس واکسیناسیون الزامی است. فقط کارت واکسیناسیون مورد نیاز است. دیده شدن “.

این راهنما که در تاریخ 14 فروردین 1401 به شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی ایران ابلاغ شد، همچنین تاکید کرد که مسافران ورودی موظف به ارائه گواهی واکسن کووید یا آزمایش PCR منفی هستند. همچنین اعلام شد که عراق واکسن Pfizer / Moderna / Astrazenka / Johnson / Sinofarm / Sinovac را برای سفر به این کشور تایید کرده است. حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون حج و زیارت این دستورالعمل را شایعه خواند و گفت: در حال حاضر کارت واکسیناسیون مورد تایید وزارت بهداشت و نتیجه آزمایش وجود دارد، PCR بد. “

انجمن حج و زیارت هنوز درباره «واکسن ایرانی» مصوب سفر به عراق که در دستورالعمل جدید این کشور به آن اشاره نشده است، اظهار نظری نکرده است. اما در شهریور ماه سال 1400 رئیس این سازمان که وظیفه اعزام مهاجران ایرانی به عراق را بر عهده دارد، گفت: بر اساس توافقی که با عراقی ها انجام شد، همه واکسن ها از جمله واکسن «برکات» واجد شرایط ورود به عراق هستند. ، اما باید کارت داشته باشید. واکسن را برای گردشگران دریافت کنید. کارت واکسن کرونا توسط کادر پزشکی و هلال احمر به عنوان کارت معتبر برای طرف عراقی و کلیه مسافرانی که مورد تایید سیستم واکسیناسیون دوز وزارتخانه باشند آنلاین و امضا شده است. بهداشت کارت واکسن را دریافت می کند و این کارت برای طرف عراقی معتبر است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا