اجتماعی

حداقل حقوق بازنشستگان ۵ میلیون و حداکثر حقوق کارکنان ۳9 میلیون تومان شد

سخنگوی کمیسیون تصویب لایحه 1401 حداقل دستمزد بازنشستگان را 5 میلیون تومان و حداکثر حقوق کارمندان را حدود 39 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش ترند روز، رحیم زارع در تشریح جلسه امشب کمیته تلفیق بودجه سال 1401 اظهار کرد: 5 میلیون تومان حداقل دستمزد بازنشستگان در سال آینده است و حقوق در سال آینده حداقل 10 درصد افزایش می یابد.

وی ادامه داد: همچنین افزایش هزینه های نیروی کار با استفاده از اختیارات مجامع بنگاه ها و مؤسسات بر خلاف قانون بودجه ۱۴۰۱ غیرقانونی است و منجر به تعقیب می شود. حداکثر دستمزد کارمندان در سال 1401 هفت برابر حداقل دستمزد خواهد بود. با توجه به اینکه حداقل دستمزد 5 میلیون و 600 هزار تومان است، حداکثر دستمزد حدود 39 میلیون تومان است.

سخنگوی کمیسیون تقویت بودجه سال 1401 مجلس گفت: دولت پیش از این در لایحه بودجه پیشنهاد داده بود که کارکنان دولت تا سقف 5 میلیون تومان در ماه مالیات نپردازند که در کمیسیون تصویب نشد. پیشنهادهای متعددی در این زمینه ارائه شده اما هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

وی در پایان گفت که در نوبت عصر، کمیته مشترک با رئیس شورای ملی و برنامه و بودجه تشکیل جلسه می دهد تا مبلغ مورد نظر نهایی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا