اجتماعی

حاجی میرزایی: هدف از رتبه‌بندی معلمان افزایش کیفیت آموزشی و انگیزه معلمان است

وزیر آموزش و پرورش تأیید کرد: “ما امیدواریم که از طریق رتبه ها معلمان با کیفیت بهتری داشته باشیم و مهارت های بالاتر با مدارج بالاتر در سیستم آموزش در کشور داشته باشیم.”

به گزارش ترند روز ، محسن حاجی میرزایی در جلسه علنی شورای مشورتی اسلامی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی لایحه عمومی مربوط به نظام معلمان گفت: اول از همه ، از اعضای من متشکرم که من در مجلس هستم برای اولویت بررسی بررسی این قبض که یکی از خواسته های جامعه فرهنگی کشور است ، آنها پرداخت کرده اند. ما امیدواریم که روند بررسی و تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی در اسرع وقت به پایان برسد.

وی ادامه داد: “با بودجه دولت 1400 ، سانسور کنندگان از قبل منبع اجرای این لایحه را شناسایی کرده اند و ما در دولت تدوین قوانین تعیین شده توسط این لایحه را با در نظر گرفتن در پارلمان آغاز کرده ایم تا در اسرع وقت پس از تصویب آن را اجرا کنیم مجلس شورای اسلامی. “

حاجی میرزایی همچنین اظهار داشت: تعداد معلمان در امر تدریس بسیار مهم است. ماموریت ما اجرای اسناد تغییر اساسی است که ستون اصلی آن مربی است. به نظر ما معلمان جایگزین همه کمبودها و کاستی های کشور می شوند و اگر معلمان با کیفیت و فعالی داشته باشیم شاهد تحقق اهداف آموزش در کشور خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین اظهار داشت: کار معلمان یکی از مشاغل سخت و پربازده موجود است و می تواند ایجاد کند. می توانیم مهارت های معلم را در گروه های مختلف دسته بندی کنیم و به رتبه بندی معلم به عنوان ابزاری برای بهبود کیفیت ، افزایش انگیزه معلم و افزایش ظرفیت ملی نگاه کنیم. امید است که از طریق رتبه ها بتوانیم معلمان با کیفیت تر و با انگیزه تری داشته باشیم که مهارت بیشتری دارند.

وی همچنین تأکید کرد که: در دولت ، این لایحه به دلیل اهمیت فراوان بدون هیچ گونه سهم بررسی شد. لازم بود این لایحه در اسرع وقت تکمیل شود تا با تصویب آن بهره ویژه ای به جامعه فرهنگی برسد. ما تأکید کردیم که معلمان از مزایا و حقوقی برخوردارند که همه کارمندان دولت از آن بهره مند هستند. هدف ما کمک به معلمان در توسعه مهارت ها و توانایی هایشان است. چند نکته در مورد معلمان در مدارس دولتی بیان شده است ، اما باید بگویم که ما وظیفه داریم این لایحه را برای کارمندان دولت تهیه کنیم.

حاجی میرزایی افزود: ما در کمیسیون بررسی جزئیات این لایحه خواهیم بود و از نظرات همه نمایندگان برای تکمیل لایحه استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا