برترین های ترند روزعمومی

جک پارکینگی دربرابر چه چیزهایی مقاوم است؟

امروزه به دلیل راحتی در باز و بسته شدن اکثر افراد ترجیح می دهند از درب  اتوماتیک در ورودی ساختمان خود از جمله پارکینگ استفاده کنند. درب  اتوماتیک به راحتی و بدون نیاز به نیروی انسانی باز و بسته می شود. همین قابلیت باعث شده است از این درب در ورودی ساختمان ها از جمله ساختمان اداری ، تجاری و کارخانجات استفاده کرد. علاوه بر خرید درب اتوماتیک می توان درب های قدیمی را با کمک ابزاری به نام جک پارکینگی ریلی، به صورت درب های اتوماتیک طراحی کرد. در این مقاله از با ما همراه شوید تا در ادامه به معرفی و همچنین قابلیت های جک ریلی پارکینگ بپردازیم؛

جک ریلی  پارکینگ چیست؟

همان طور که از نام این وسیله مشخص است، ابزاری است که به صورت ریلی بر روی درب های معمولی ریلی نصب می شود. این ابزار برای باز و بسته کردن درب ها نیاز به فضای کمی برای چرخش بر روی درب های معمولی دارند. در درب های پارکینگی با وزن بالا، استفاده از پارکینگ بهترین روش برای اتوماتیک کردن درب پارکینگ می باشد. با نصب جک ریلی پارکینگ بر روی درب پارکینگ دیگر نیاز به صرف نیروی اضافی برای هر بار باز و بسته کردن درب نیست. با نصب چنین دستگاه پیشرفته ای می توان با کمک ریموت، درب پارکینگ را از راه دور کنترل کرد. این وسیله این قابلیت را دارد که با هر بار فشردن دکمه ریموت درب پارکینگ به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود.

جک ریلی  پارکینگ چه مزیت هایی دارد؟

جک ریلی پارکینگ توسط کشورهایی همچون ایتالیا و آلمان طی این سالها طراحی و تولید شده است. درب های پارکینگ وزن و حجم بالایی دارند و برای باز و بسته کردن آن باید هر بار از ماشین پیاده شد و با صرف نیروی زیاد درب را باز و بسته کرد، اما در صورت تولید جک ریلی پارکینگ این مشکل نیز به راحتی قابل حل شدن است و تنها با نصب این وسیله بر روی درب معمولی می توان به راحتی درب های معمولی را اتوماتیک کرد.

یکی از مزیت های استفاده از درب ریلی پارکینگ ، باز و بسته شدن راحت درب در جهت عرض می باشد چرا که در صورت استفاده نکردن از این وسیله درب به سختی باز و بسته می شود و امکان دارد در صورت بسته شدن ناگهانی درب به ماشین شما آسیبی وارد شود. درب هایی که مجهز به سیستم جک ریلی پارکینگ هستند به صورت کشویی باز و بسته می شود و با فشردن دکمه ریموت از راه دور درب به صورت کشویی باز و بسته می شود.

جک ریلی پارکینگ چه ویژگی هایی دارد؟

1- جک ریلی پارکینگ نسبت به دیگر مدل های جک فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد.

2-به کمک سنسورهایی تعیبه شده در چهار چوب درب امکان برخورد به موانع در جلوی درب کمتر می شود

3-هنگام حرکت لنگه های درب اصطکاک کمتری با زمین پیدا می کند.

4-با کمک فلاشری که بر روی درب تعبیه می شود می توان به افرادی که در نزدیک درب قرار دارند هشدار لازم را برای باز و بسته کردن درب داد

5-با نصب جک پارکینگی ریلی بر روی درب ، درب به آرامی باز و بسته می شود

6-این وسیله دارای خلاص کن دستی می باشد تا در صورت قطعی برق مشکلی برای رفت و آمد پیش نیاید

مشخصات فنی جک ریلی پارکینگ

درب های پارکینگ ابعاد، حجم و وزن بالاتری دارند به همین خاطر برای باز و بسته کردن درب نیاز هست بر روی آن نصب شود تا به راحتی درب ها باز و بسته شوند. جک ریلی  پارکینگ از کیفیت بالایی برخوردار است و زمانی که بر روی درب پارکینگ نصب می شود تحمل فشار سنگین وزن درب را دارد و به راحتی خراب نمی شود. در میان سایر جک ها، جک ریلی  پارکینگ یا کشویی ، قابلیت تحمل وزن لنگه های درب را در بازه 500 تا 900 کیلوگرم دارد. جک پارکینگی ریلی می تواند در هر ساعت 40 مرتبه بدون هیچ مشکلی به راحتی باز و بسته شود.

برای عملکرد بهتر جک ریلی پارکینگ چه اقداماتی را باید انجام داد؟

در فصل تابستان و به دلیل گرما و نور مستقیم خورشید بهتر است سایبانی برای چشمی درب تعبیه کرد.

برای عملکرد موتور جک ریلی پارکینگ بهتر است در فصل زمستان اطراف موتور را با پشم شیشه به خوبی پوشاند تا سرما بر عملکرد درب تاثیر منفی نگذارد.

در فصل سرما برای اینکه درب به راحتی باز و بسته شود بهتر است ریل، غلتک، جک و فنر را به خوبی روغن کاری کرد تا از یخ زدگی این قطعات جلوگیری شود.

چشمی درب را همیشه به طور کامل تمیز کنید.

برای عملکرد بهتر این وسیله بر روی درب بهتر است هر چند مدت یک بار باتری های ریموت کنترل را به صورت مداوم تعویض کنید.

در مواقعی که درب همراه با صدای ناهنجاری باز و بسته می شود حتما درب را به خوبی چک کنید و مشکل را برطرف کنید.

عوامل موثر بر قیمت جک ریلی پارکینگ

وزن درب یکی از مهمترین عوامل موثری است که بر قیمت جک ریلی  پارکینگ تاثیر زیادی می گذارد. جک ریلی پارکینگ برای درب های پارکینگی با ابعاد و حجم زیاد نیاز به موتور پر قدرتی دارد. به همین خاطر قیمت این مدل جک ریلی پارکینگ به مراتب بیشتر است. بنابراین در ساختمان های  بزرگ از جمله، کارخانجات و انبارهای بزرگ که درب های بزرگ و سنگین وزن دارند، باید از مدل های جک پارکینگی  قوی تری برای ریل ها و موتور الکتریکی استفاده کرد، همین امر موجب افزایش قیمت جک پارکینگی ریلی می شود.

با نصب جک ریلی  پارکینگ بر روی درب های معمولی به راحتی می توان از راه دور درب را باز و بسته کرد.جک ریلی پارکینگ دارای قابلیت هایی شامل موارد زیر نیز می باشد؛

جک ریلی پارکینگ دارای سیستم مجهز به تشخیص موانع است که در صورت تشخیص موانع در جلوی درب از حرکت لنگه متحرک بر روی ریل جلوگیری می کند و همین امر موجب کاهش برخورد درب به موانع می شود.

موتورهای به کار رفته در جک ریلی پارکینگ این قابلیت را دارد که در مواقع بسته شدن درب سرعت درب را کاهش دهد تا درب به آرامی بسته شود و صدای مهیبی از آن ایجاد نشود.

جک ریلی پارکینگ با هر شرایط آب و هوایی سازگار است و در تمام نقاط کشور با هر شرایط آب و هوایی می توان از این وسیله برای اتوماتیک کردن درب پارکینگ استفاده کرد.

جک ریلی پارکینگ ضد آب بوده و در برابر هر گونه شرایط جوی و گرد و خاک نیز مقاوم می باشد.

علاوه بر عملکرد مطلوب جک ریلی پارکینگ، این وسیله طراحی و زیبایی منحصر به فردی نیز دارد.

جک پارکینگی دارای سیستم کند کننده سرعت و فشار نهایی هنگام بسته شدن درب پارکینگ می باشد.

کاربرد جک های ریلی پارکینگ

درب پارکینگ منازل

یکی از رایج ترین موارد استفاده از جک ریلی پارکینگ در درب پارکینگ منازل می باشد. جک ریلی  پارکینگ به دلیل حرکت کردن لنگه های درب بر روی ریل می تواند وزن سنگین درب را به راحتی تحمل کند.

درب های اماکن صنعتی

مدل دیگری از جک ریلی پارکینگ بر روی درب های اماکن صنعتی از جمله کارخانجات و صنایع دیگر می باشد. ناگفته نماند که؛ این جک ها در پارکینگ های روباز و سقف دار نیز به راحتی قابل نصب می باشد و کارآیی مطلوبی دارند.

نکات نصب جک ریلی پارکینگ

برای نصب جک ریلی پارکینگ باید از یک متخصص کمک گرفت چرا که نصب نادرست این وسیله بر عملکرد درب تاثیر نامطلوبی می گذارد و درب در زمان مشخص باز و بسته نمی شود.

برای نصب جک ریلی پارکینگ بر روی درب پارکینگ نیاز به ابزارهای مناسبی برای کندن و جوشکاری بر روی درب هست.

نکاتی که باید در زمان انتخاب جک ریلی پارکینگ رعایت کنید؛

در ساختمان های مسکونی باید با توجه به تعداد واحد در ساختمان و میزان تردد افراد و همچنین وسایل نقلیه آنها جک پارکینگی را انتخاب کرد. در مکان هایی که تردد وسایل نقلیه زیاد است باید جک ریلی پارکینگ را بر روی درب پارکینگ نصب کرد. جک ریلی پارکینگ به صورت ریلی درب پارکینگ را باز و بسته می کند و در ضمن این نوع جک نسبت به بقیه مدل ها از موتور پر قدرتی برخوردار هست.

با توجه به ابعاد و وزن درب پارکینگ می توانید جک ریلی  پارکینگ با موتور پر قدرت برای درب پارکینگ به کار ببرید.به گارانتی و خدمات پس از فروش در زمان خرید نیز توجه کنید.

نکاتی که قبل از خرید جک درب پارکینگ باید در نظر داشته باشید

قبل از تهیه جک درب پارکینگ، لازم است نکاتی را در نظر بگیرید و قبل از خرید بررسی کنید تا مطمئن شوید جک خریداری شده از کارایی و قابلیت استفاده طولانی مدت و چند منظوره برخوردار است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

وزن و ابعاد درب پارکینگ

از آنجایی که هر دری دارای انواع مختلف جک با وزن و ابعاد مختلف می باشد، لازم است قبل از انتخاب جک درب پارکینگ برای خود به اندازه و ابعاد درب و همچنین وزن آن توجه کنید. به عنوان مثال جک های 400 می توانند یک درب تا وزن 400 کیلوگرم را تحمل کنند که اندازه مناسب آنها 2 متر و نیم است. هرچه وزن و اندازه درب ها بیشتر باشد، جک ها برای جابجایی آن ها قوی تر می شوند.

حال در عین حال این سوال مطرح می شود که ممکن است برخی از انواع درب های پارکینگ این مشخصات را نداشته باشند مانند دری که 2.5 متر طول دارد اما وزن آن بیش از 400 کیلوگرم است و بالعکس. در این صورت باید اندازه شفت جک را در نظر گرفت و انتخاب را با توجه به اندازه درب انجام داد. هرچه اندازه درب بزرگتر باشد، جک باید مدت بیشتری استفاده شود.

اندازه ورودی ساختمان

قبل از خرید جک درب پارکینگ، باید ورودی ساختمان خود را به دقت اندازه گیری کنید تا بتوانید با توجه به آن، عرض جک را خریداری کنید. جک ها برای درب های مختلف با اندازه های مختلف ساخته می شوند که هر کدام بسته به اندازه ورودی ساختمان کاربرد و ویژگی های متفاوتی دارند.سرعت باز و بسته شدن درب نیز در تعیین بهترین جک پارکینگی مهم است و بر این اساس باید جک مناسب ورودی و درب ساختمان خود را انتخاب کنید.


حجم ترافیک در ساختمان ها

میزان ترافیک مورد نظر شما در ساختمان عامل دیگری است که باید قبل از خرید جک درب پارکینگ در نظر بگیرید و بر اساس میزان ترافیک ورودی به ساختمان خود در طول روز و شب انتخاب کنید. این عامل مهم است زیرا هر جک پارکینگی می تواند تعداد معینی سفر را در طول شبانه روز انجام دهد و تحمل کند، در حالی که در واقعیت این تعداد از جک میلان به جک متفاوت است. به همین دلیل است که گفته می شود هنگام خرید جک درب پارکینگ به نکاتی مانند مسکونی یا اداری بودن ساختمان، تعداد واحدهای ساختمان، تعداد وسایل نقلیه ساکنان ساختمان و میزان تردد هر یک توجه کنید.

سخن پایانی

امروزه اکثر افراد برای افزایش میزان رفاه خود از درب اتوماتیک در مدل های مختلف برای درب ورودی ساختمان خود استفاده می کنند. با نصب جک ریلی پارکینگ و کشویی بر روی درب می توان درب را با کمک فشردن دکمه ریموت از راه دور به راحتی باز و بسته کرد. جک ریلی پارکینگ این قابلیت را دارد که با موتور پر قدرتی که در آن تعبیه شده است، درب پارکینگی را به راحتی و بدون نیاز به نیروی انسانی باز و بسته کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جک ریلی پارکینگ با کارشناسان ما در سایت.

جک پارکینگی چیست؟

یک زمانی بود که درب کنترلی پارکینگ کالای لوکس و تجملی محسوب می‌شد و فقط برای راحتی نصب راه‌اندازی می‌شد. ولی الان با توجه به اینکه فرهنگ هزینه کردن برای امنیت در کنار آسایش با هم به وجود اومده، میشه گفت یک کالای لازم مثل قفل درب منازل یا مثل دزدگیر برای خودرو هست.

برای مثال اگر شما از خودرو خودتون پیاده بشید و بخواید درب پارکینگ رو باز کنید و در همین حین خودرو شما رو به سرقت ببرند با خرید جک پارکینگی و نصب درب ریموتی می‌تونید جلوی این اتفاق رو بگیرید و یا هنگام بارش برف و باران و یا سرما و گرما بدون پیاده شدن از خودرو باز شدن یک دکمه ریموت پارکینگ تشریف ببرید.

پس می‌بینیم نصب درب ریموتی کنترلی یک نیاز هست که در تمامی ساختمان‌های در حال ساخت و یا حتی قدیمی امکان‌پذیر هست.

جک‌های پارکینگی مدل‌های مختلفی دارند جک‌های که می‌توان بر روی درب نصب کرد و یا مدل‌هایی که داخل زمین زیر لولا قرار می‌گیرند، و یا کاری که همانند آرام بند بالای درب و یا روی ستون نصب می‌گردد.

زاویه بازشدن درب با جک پارکینگی چقدر است؟

زاویه بازشوی درب به صورت استاندارد نود درجه می‌باشد ولی در صورت انتخاب جک‌هایی باغ با طول شفت زیاد می‌توان تا ۱۳۰ درجه بازشو ایجاد کرد شایان ذکر است بازشو بیشتر می‌توان از جک‌های زیرسطحی که طراحی شدند برای ایجاد زاویه بازشو تا ۱۸۰ درجه استفاده کرد.

توضیحات بالا برای جک‌های لولایی بود در جک‌های ریلی امکان نصب جک در وسط درب وجود ندارد جک‌های ریلی به صورت استاندارد می‌بایست روی زمین نصب گردد ولیکن در مواقع خاص که احتمال برخورد خودرو با جک ریلی وجود دارد می‌توان جک را در بالای درب نصب کرد جهت نصب در بالا می‌بایستی اقدام به ساخت شاسی با پروفیل در بالای درب کرد اشکال نصب جک ریلی در بالای درب ایجاد لرزش در لحظه استارت و نمایان بودن کابل‌ها می‌باشد پس بهتر است در صورتی که امکان نصب در پایین وجود دارد از نصب سیستم در بالای در خودداری کرد.

جهت نصب جک‌های لولایی در مواقعی که امکان نصب در وسط درب به هر دلیلی ندارد می‌توانیم چک را در بالا یا پایین درب نصب کنیم فقط باید دقت داشته باشیم که اگر جک را در بالا نصب می‌کنیم حتماً برای درب کلاف در نظر گرفته باشیم که به مرور زمان درب تاب بر ندارد.

وزن درب جک پارکینگی

در از ۲۰۰ کیلوگرم تا ۱۵۰۰ کیلو گرم جهت هر لنگه با عرض یک متر و هشتاد تا ۷ متر هر لنگه امکان جابجایی داریم و در جک‌های ریلی از وزن ۳۰۰ کیلوگرم تا ۴۰۰۰ کیلو گرم امکان جابجایی داریم، عرض درب ریلی مهم نیست فقط باید دقت کنیم که متراژ مشخص گردد تا دنده شانه‌ای به اندازه عرض درب تهیه گردد.

انواع جک هیدرولیک و مکانیک

انواع جکهای پارکینگی مدل هیدرولیک یا مکانیک میباشد بعضی از مدل‌های ریلی یا لولایی می‌تواند دارای موتور غوطه‌ور در روغن باشد.

جک هیدرولیک چیست؟

در این نوع جک یک پمپ به عنوان منبع تغذیه است. این نوع جک از قدرت بیشتری نسبت به سایر مدل‌های موجود در بازار برخوردار است دلیل این موضوع نیز این است که پمپ که منبع تغذیه است معمولاً به‌طور مکانیکی کار می‌کند. به صورت کلی علاوه بر کاربردی که جک‌های هیدرولیکی برای باز و بسته شدن درب دارند در صنعت نیز کاربرد فراوانی دارند.

تفاوت جک هیدرولیک و مکانیک چیست؟

جک‌های هیدرولیک طراحی شده‌اند برای ترددهای نامحدود وزن‌های بالا مکانیک طراحی شدند برای ترددهای محدود و وزن‌های کم جک‌های هیدرولیک جک‌های گرانی هستند ولیکن طول عمر بالایی دارند دستگاه مکانیک قیمت پایین و طول عمر کمتری دارند ولی با توجه به بودجه‌ای که برای پروژه در نظر می‌گیرید اگر از لحاظ فنی محدودیتی نداشته باشید میتوانید از جک هیدرولیک استفاده کنید جک‌های مکانیکی ترددی نهایتاً ۴۰ واحدی را پوشش می‌دهد و یا مدل‌های ۴ ولت ۶۰ تا ۷۰ واحد ولیکن جک‌های هیدرولیک ترددهای نامحدود را پوشش می‌دهد.

فضای مورد نیاز نصب جک پارکینگی

بهترین جک پارکینگی

جهت نصب هر جک پارکینگ لولایی ما نیاز به فضایی در پشت جک داریم این فضا در هر جک مختلف میباشد برای مثال از لولای درب تا لولای جک اندازه‌ای حدود ۱۶ سانتی متر نیاز است قاب جک هم جداگانه پس یک فضای ۲۰ در ۲۰ مورد نیاز است جهت نصب پلیت سر جک به یک پروفیل افقی نیاز داریم اگر امکان نصب پروفیل روی درب وجود نداشته باشد باید یک عدد صفحه پلیت روی درب نصب شود.

بهترین کشور سازنده جک پارکینگی

جکهای موجود در بازار ایران ساخت کشورهای مختلفی میباشد ولی حرف اول اتوماسیون در دنیا را در زمینه جک پارکینگی ایتالیا می‌زند جکهایی ساخت کشور چین، اسپانیا، آلمان، و یا ایران نیز موجود میباشد اگر محدودیت بودجه نداشته باشیم از جک‌های ایتالیایی یا اسپانیایی و یا آلمانی استفاده می‌کنیم و اگر از جکهای ارزان قیمت بخواهیم استفاده کنیم از جکهای ایرانی یا چینی می‌توانیم استفاده کنیم.

جک ارزان یا جک گران؟ مسئله این است!

خوب حالا جک ارزان بخریم یا گرون یادمون باشه هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست هیچ گرانی هم بی‌دلیل نیست ولی خوب در این مثال دلیل نمیشه که جک ارزان رو گرون بخریم یا بر عکس باید اگر جک ایرانی میخوایم جک با کیفیت بخریم و اگر جک وارداتی میخوایم هم با کیفیت بخریم

خدمات پس از فروش جک پارکینگی چگونه است؟

مهمترین قسمت خرید یک محصول خدمات بعدش هست اگر ما یک ماشین داشته باشیم که لوازم یدکی نداشته باشه به چه درد میخوره جک هم همینطوره، ما هم جکی رو پیشنهاد میدیم که بتونیم خدمات بدیم و قطعات یدکی داشته باشیم، همیشه موقع فروش به بعدش فکر می‌کنیم.

هنگام خرید جک پارکینگی به چه نکاتی دقت کنیم؟

نکات قبل از خرید جک پارکینگی

همیشه باید برای یک درب ۲۰۰ کیلویی جکی رو انتخاب کنیم که قدرتش بیشتر باشه و بادخیز بودن محل نصب و همچنین روان بودن لولاها در جکهای لولایی و روان بودن ریل‌ها یا همون چرخ‌ها رو در دربهای ریلی در نظر بگیریم مثال واضحش اینه که اگه ما با یه خودروی ۷۰ اسب بخاری در جاده حرکت کنیم هم ما رو میرسونه به مقصد و اگه با یه خودروی ۲۰۰ اسب بخاری هم حرکت کنیم میرسونه ولی فشاری که به ماشین ۲۰۰ اسب بخاری میاد کمتره توی جک پارکینگی هم همین قانون وجود داره

اگر یک جک با قدرت ۳۰۰ کیلو هر لنگه ۳ متر داشته باشیم و یک درب با وزن ۴۰۰ کیلو و ۱.۵ متر رو بخوایم اتوماتیک کنیم میتونیم از همین جک استفاده کنیم چون عرض کمتر وزن بیشتر رو میتونیم براش در نظر بگیریم

قیمت جک پارکینگی چگونه تعیین میشود؟

قیمت جک پارکینگی با توجه به نوع کارکدر که مکانیک یا هیدرولیک باشد و همچنین برند آن و قدرت جک و یا حتی ایرانی و یا اروپایی بودن آن تعیین میگردد

مجموعه تیک دور دارای چندین سال تجربه در حوضه فروش سیستم های حافظتی و نظارتی از قبیل جک پارکینگ فعالیت میکند

انواع پیستون جک لولایی

جکهای لولایی یا پیستونی هستند یا ماردونی! جکهای پیستونی جکهای هستند که یک سیلندر دارند و یک شفت که داخل پیستون قرار گرفته و با حرکت پیستون داخل سیلندر درب باز و بسته می‌شود در مدل ماردانی یک عدد شفت به صورت ثابت است و یک عدد مهره ماردان روی شفت حرکت می‌کند، تفاوت این دو در فشار پشت درب است و شکل ظاهری، مدل پیستونی فشار بیشتری در پشت درب دارد ولی مدل ماردانی فشار پشت درب کمتری دارد.

خرید جک پارکینگی به صورت اینترنتی چگونه است؟

پس از بررسی وزن و عرض درب و تعداد تردد نوع جک پارکینگی را انتخاب و اقدام به خرید اینترنتی آن میتوان کرد

نصب رو به داخل یا رو به خارج؟

در دربهای که درب رو به بیرون باز می‌شود امکان نصب جک به صورتی که رو به بیرون باز شود با تغییر محل نصب پلیت ته جک وجود دارد ولی در این مدل جک‌ها باید از شفت بلند استفاده کرد تا فشار کمتری به جک بیاید

جک پارکینگی چقدر تحمل فشار دارد؟

جک پارکینگی با توجه به نوع طراحی که دارد تا وزن 4000 کیلوگرم در مدل ریلی و 2000 کیلوگرم در مدل دو لنگه و تک لنگه قابلیت تحمل فشار وزنی را دارد ولی در برابر شربه و فاشر به درب مقاومت اینگونه دربهای کمتر است

جک پارکینگی دربرابر چه چیزهایی مقاوم است؟

جک پارکینگی در برابر باران و برف و آفتاب و شرایط محیطی چون برای نصب در بیرون طراحی شده مقاوم است

آیا جک پارکینگی قابل حمل و جابه‌جایی است؟

امکان نصب مجدد و جابجایی جک پارکینگی وجود دارد ولی باید توجه داشت که با توجه به برند و کیفیت جک آیا این جابجایی مقرون به صرفه است یا خیر

آیا خرید جک پارکینگی دست دوم را پیشنهاد میکنید؟

خرید جک پارکینگی دست دوم با توجه به برند و نوع سیستم باید بررسی شود ولی به طور کلی پیشنهاد نمیگردد

اسمارت کو در ارتباط باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا