اقتصادی

جلسه فاطمی امین و تشکل‌ها در یک روز نیمه تعطیل

پس از دیدار فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تشکل ها در تعطیلات نیم روزه، از این وزارتخانه خواست با تشکل ها به ویژه در فولاد، پتروشیمی و بسیاری از صنایع بزرگ رایزنی کند. و همچنین رایزنی های بیشتر، با توجه به نگرانی ها، سازمان ها تاکید کرده اند و به دولت وعده داده اند که از مرداد ماه آینده مذاکرات منظم و موثری انجام خواهد شد.

به گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ترند روز، سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن صنفی در تشریح جزئیات جلسه وزارت صمت و تشکل ها که پنجشنبه گذشته، پنجم تیرماه در وزارت صمت برگزار شد، گفت: وزیر صمت بر نحوه سازماندهی وزارتخانه ها در دولت تاکید کرد. فاطمی امین همچنین تلاش ها برای ایجاد ساختار مناسب با وزارت صمت را بخشی از دلایل عدم ارتباط مشخص با این سازمان در ماه های اخیر عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه زمانی بحث زنجیره‌سازان در همه محافل (هرچند مختصر) و وزیر صمت مطرح شد، ضمن اینکه به معاونین خود بر وجود تشکل‌های مردم‌دولتی شکسته از جمله انجمن فولاد تاکید کرد. ، در جلسه گروهی که در زمینه مدیریت بازار کار می کند، جلسات ویژه ای را برای بررسی مسائل هر دسته به ویژه مواردی که مشکلات بیشتری دارند برگزار می کند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در تشریح دیگر مسائل پیش آمده در دیدار با وزیر صمت گفت: حل موضوع جریمه گروه های تولیدی مربوط به سال های 97 و 98 که قول داده شده و همچنین تعیین قیمت مناسب. . نسبت زنجیره فولاد از فولاد به محصول نهایی از دیگر الزامات مطرح شده توسط انجمن فولاد در این جلسه بود. با توجه به الزام به فروش محصولات برخی شرکت های فولادی به قیمت پایین، مقرر شد این موضوع در دستور کار معاونان وزارت صمت قرار گیرد.

به گفته خلیفه سلطانی، وزارت صمت همچنین از سازمان ها خواسته است تا اقدامات لازم را انجام دهند و قوانین و مقررات ناکارآمد و بعضا متناقض را برای اصلاح یا لغو آنها در اختیار وزارت صمت قرار دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا