فرهنگ و هنر

جشنواره «موسیقی نواحی» رویداد هویت‌بخش و انسجام‌آفرین است

ترند روز/گلستان محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیام داد.

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیامی ارسال کرد.

این پیام می گوید:

به نام خدا

گلایه های سرنا و تهدیدهای دهل چیزی نبود

پس حکیمان گفتند که ما این نغمات را از چرخ ریسندگی گرفتیم

جذابیت تور آواز مردم بر طبل و گلو است

تنوع فرهنگ و هنر در کشور عزیزمان، در عین حال که منعکس کننده آرمان های یک کشور است، همواره هویت ملی و تاریخ دیرپایی را همراه با آیین های بلندی که نشان از استحکام بنیان فرهنگی و هنرمندانه در این سرزمین دارد، حفظ می کند.

موسیقی نواحی ایران با کلام و آواز و آواهایش که جان می بخشد، به عنوان موسیقی اصیل و ریشه دار، محل اجتماع اندیشه ها و ذوق ها، آمیخته به زندگی روزمره است.- اجتماعی و تفکر این سرزمین و رفتار می توانند اصالت و معرفت و معنویت مردم را در سطوح و سطوح مختلف بشنوند.

از این منظر موسیقی منطقه، این میراث ناملموس به عنوان سرمایه قوی و سفیر بیان در گذر زمان همواره نشان از وحدت، برادری و برابری نژادی داشته است.ایرانی در سطح ملی و بین المللی که ذخیره و تمرکز است. در آداب و رسوم ملی و محلی، احتمال بروز بحران، هویت را از بین می برد و به حفظ استقلال فرهنگی کمک می کند.

این رویداد منحصربفرد و یکپارچه با برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران، نمایانگر بخش کوچکی از تنوع موسیقی اقوام مختلف ایران اسلامی است که در حفظ و معرفی ابعاد وسیع و ناب و خلاقیت این نوع موسیقی تلاش می کند. موسیقی به مخاطب امروزی، نغمه ها و آوازهایی که از نفس های ناخوشایند و شفاف و صمیمی و قارچ های جادویی و خاطره انگیزی که با عشق و اراده بزرگترها از نسلی به نسل دیگر حفظ و منتقل شده و از سینه به سینه رسیده است برمی خیزد. ، هر ساله در این مکان ملاقات برای هواداران و مخاطبان شنیده می شود.

همچنین استان گلستان با توجه به حضور اقوام مختلف در ساختار جمعیتی و ویژگی‌های قومی و فرهنگی خود میزبان پانزدهمین دوره جشنواره موسیقی در منطقه ایران است. اقلیم می تواند افق را روشن و تاثیرگذار ترسیم کند و گامی فراموش نشدنی در راه فتح و تحقق افق باشد در مقابل این درخت فرهنگ و هنر باشد.

اینجانب از زحمات تمامی هنرمندان و تلاشگران فعال و تلاشگر و حاضران در صحنه این رویداد بزرگ موسیقایی تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال توفیق آن را در تحقق اهداف عالی جشنواره و تداوم و زیبایی این جشنواره مسالت دارم. هنر بزرگ عمل.

محمود سالاری

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا