اجتماعی

جزئیات طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان در گلستان/ شناسایی ۷۱ کودک “آمبلیوپ”

ترند روز/ گلستان مدیرکل بهزیستی استان گلستان جزئیات اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم سه تا شش کودک در استان را تشریح کرد.

عارف کیانی در گفت وگو با خبرنگاران ترند روز، اظهار کرد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا شش ساله از امروز در گلستان آغاز شد. و معاون دانشگاه بهداشت.

وی بهترین زمان برای تشخیص تنبلی چشم در کودکان زیر پنج سال دانست و افزود: در دهه 1400 طرح غربالگری بینایی 82 هزار و 496 کودک در گلستان انجام شد که در نتیجه 71 کودک مبتلا به تنبلی چشم شناسایی شدند. به طور کامل.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان با بیان اینکه غربالگری بینایی در سه مرحله انجام شد، خاطرنشان کرد: در مرحله اول غربالگری کودکان گروه هدف از طریق نمودارها و مواد تست و افراد آموزش دیده و معاینات ثانویه انجام شد. از (بینایی سنجی) و در صورت نیاز به موسسات عالی (چشم پزشک) ارجاع و تحت درمان قرار می گیرند.

تلاش برای تحت پوشش قرار دادن 100 درصدی کودکان گلستانی با برنامه غربالگری تنبلی چشم

کیانی با بیان اینکه 59 پایگاه برای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در گلستان وجود دارد، اظهار داشت: سال گذشته 80 درصد کودکان سه تا 6 ساله استان گلستان تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم هستند.

وی از خرید تجهیزات بینایی سنجی در گلستان خبر داد و یادآور شد: در نظر داریم با افزایش مراکز غربالگری، مراکز چشم و نشیمن و خرید تجهیزات بینایی سنجی، پوشش غربالگری چشم در گلستان را به 100 درصد برسانیم.

مدیرکل مراقبت های استان گلستان به فعالیت مراکز رفاهی اشاره کرد و افزود: این مراکز در مناطق محروم استان گلستان به منظور تسهیل در امر اهداء خدمات به مشتریان تحت پوشش با کاهش ترافیک و بهبود دسترسی راه اندازی شد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا