اجتماعی

جزئیات تازه‌ای از ثبت‌نام اربعین اعلام شد

معاون انجمن حج و زیارت از آغاز ثبت نام اربعین خبر داد و گفت: ثبت نام در سامانه «سماح» برای تمامی متقاضیان سفر اربعین الزامی است.

به گزارش ترند روز، با اعلام ارتباط با انجمن حج و زیارت گفت: از 19 تیرماه که پیش‌ثبت‌نام برای اربعین آغاز شد، تاکنون حدود یک میلیون و 600 هزار نفر اولین ثبت‌نام را انجام داده‌اند. بر اساس داده های این سامانه بیش از 25 درصد از متقاضیان اربعین امسال برای اولین بار در راهپیمایی اربعین شرکت کردند. بیش از 60 درصد درخواست ها برای خروج از مرز مهران است.

مسئولیت ثبت نام و اعزام زائران اربعین به انجمن حج و زیارت بر عهده ستاد اربعین می باشد. این مرکز که در وزارت کشور راه اندازی شده بود، بیمه را جزو الزامات این سفر قرار داد و با تعیین هزینه 18 هزار تومانی، ثبت نام نهایی اربعین را از شامگاه یکشنبه و همچنین انجمن حج و زیارت آغاز کرد. 23 آگوست.

حجت الاسلام والمسلمین سحاب الله رحمانی معاون حج و زیارت در خصوص جزئیات این ثبت نام گفت: تمامی متقاضیان باید وارد سامانه سماح شده و مبلغ تعیین شده برای بیمه که 18 هزار تومان است را پرداخت کنند.

وی افزود: مشمولانی که در مرحله پیش ثبت نام شرکت کردند باید از قسمت «پیگیری وضعیت» و «ویرایش» با درج کد ملی و شماره سرگروه ثبت نام خود را در سامانه سماح تایید و پرداخت کنند. حق بیمه

رحمانی گفت: اگر فردی قصد ثبت نام دارد باید با مطالعه شرایط و ضوابط در قسمت «ثبت نام» ثبت نام کند. خروج از تشرف تا دو روز قبل از تاریخ حرکت امکان پذیر است.

معاون حج و زیارت از متقاضیان درخواست کرد در پایان آخرین ثبت نام حتما کارت شناسایی صادره از سامانه را دریافت کنید.

او گفت که از دهم صفر (16 شهریور) بیشتر سفر اربعین آغاز می شود. وی ادامه داد: البته راهپیمایان که قصد راه اندازی قرارگاه صلواتی را دارند می توانند پس از گذراندن الگوی بیمه ای مقرر و… ابتدا این سفر را آغاز کنند.

رحمانی در خصوص دستورالعمل های بهداشتی گفت: بر اساس مصوبه مرکز اربعین، تزریق حداقل دو دوز واکسن کرونا یکی از شروط ارسال به عراق است و اگر شش ماه از تزریق آخرین نوبت گذشته باشد، تزریق دوز، یادآور الزامات وزارت بهداشت در زمان آخرین ثبت نام می باشد. پس لطفا واکسن های خود را بزنید.

وی با بیان اینکه امسال تعداد گذرگاه های مرزی برای تردد زائران افزایش یافته و گذرگاه مرزی خسروی از روز یکشنبه سوم مردادماه کار خود را آغاز کرده است، تاکید کرد: تعیین مرز خروج و تاریخ حرکت ضروری است. مشخصات متقاضی و هنگام راه رفتن مراقب باشید. زیرا توجه به مشکلات در نظر گرفته شده در سامانه سماح موجب سهولت تردد و خدمات رسانی خادمان به زائران می شود.

وی یادآور شد: گذرنامه معتبر مورد نیاز است. در صورت لزوم پاسپورت جدید بگیرید.

رحمانی همچنین از زائران اربعین خواست زمان سفر خود را مدیریت کرده و تاریخ حرکت خود را به روز آخر موکول نکنند.

معاون وزیر محترم گفت: در بین افرادی که ثبت نام می کنند اغلب می خواهند از مرز تردد کنند. تمامی کمیته های ستاد اربعین آماده خدمت رسانی هر چه بیشتر به زائران هستند و انجمن حج و زیارت از هیچ تلاشی برای انجام وظایف خود دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین درباره لزوم ثبت نام در سامانه سماح توضیح داد: با توجه به لغو روادید برای اینکه همه بتوانند خود را تضمین کنند، ثبت نام در سامانه سماح به عنوان شرط لازم و ضروری برای عبور از مرز تعریف شده است.

معاون امور حج و زیارت از کلیه متقاضیان اربعین درخواست کرده است تا اطلاعیه مرکز اربعین و همچنین اطلاعیه انجمن حج و زیارت و شرایط مندرج در سامانه سماح را شخصاً بررسی کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا