اجتماعی

جزئیات بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده/ استقبال تهرانی ها از مشوق «یک طبقه اضافی»

معاون شهرسازی شهرداری تهران رضایت مردم برای استفاده از بسته تشویقی برای نوسازی بافت های قدیمی را نادر دانست.

حمیدرضا صارمی در گفت وگو با ترند روز. وی درباره تاثیر ارائه بسته تشویقی به بافت آسیب دیده در قالب مشوق های اضافی برای کف و تاثیر آن بر رونق ساخت و ساز، گفت: انگیزه ساخت و ساز بر روی پارچه آسیب دیده از سال ها پیش وجود داشته و دارای تاثیر زیادی در بهسازی و نوسازی بافت آسیب دیده شهر تهران داشت، اما زمانی شورای عالی معماری و شهرسازی محدودیت هایی در این زمینه ایجاد کرد.

وی گفت: از تعداد 1300 تا 1400 پروانه در سال، حجم پروانه های ساختمانی و نوسازی در شرایط فرسوده به یک دهم کاهش یافته است.

معاون شهرسازی شهر تهران گفت: بررسی ها نشان می دهد که سایر مشوق ها تنها 30 درصد در نوسازی بافت قدیمی سهم دارند، اما تامین طبقات اضافی تا سقف 70 درصد می تواند متاثر از افزایش مشوق های ساخت و ساز در بافت قدیم باشد. . وی گفت: این عامل انگیزه است در این مورد ما فکر کردیم که البته اعطای وام های دولت در حال حاضر با چالش هایی مواجه است اما تاثیر چندانی در کار شهرداری ندارد.

صارمی در خصوص انگیزه اضافه داستان گفت: به طور کلی سه طبقه در یک کوچه شش فوتی به چهار طبقه تبدیل می شود و یک ساختمان چهار طبقه می تواند پنج طبقه در یک کوچه هشت متری باشد و در سایر موارد، ساخت و ساز مطابق با نقشه تفصیلی می باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون استقبال بسیار خوبی از آن شده است، گفت: دریافت بسته تشویقی منسوجات فرسوده نشان می دهد که حرکت مثبتی به سمت نوسازی منسوجات فرسوده صورت گرفته است که مشخص است. ، دور انجام نشد.

معاون شهرسازی شهر تهران با ارائه آماری از وضعیت پارچه های قدیمی گفت: مساحت پارچه های قدیمی تهران 4500 هکتار است که از نظر درصد هفت درصد مساحت تهران را در بر می گیرد اما از نظر قطعه و قطعات، 30 درصد از بسته های تهران در این منطقه است.

وی در خصوص علت تامین طبقات اضافه گفت: افرادی که در ساختمان های خراب زندگی می کنند معمولا سه طبقه هستند اما خودشان نمی توانند این کار را انجام دهند و باید با سازندگان کار کنند و طبقات اضافی تهیه کنند. با ایجاد انگیزه در نوسازی، هم مالک و هم سازنده سهم خود را می گیرند و به همین دلیل است که می بینیم مردم این انگیزه را می گیرند.

صارمی با بیان اینکه امیدواریم با تجدید پارچه آسیب دیده از طریق این بسته محرک، خطر پارچه آسیب دیده نیز برطرف شود، در پاسخ به این سوال که کنترل کیفیت ساخت و ساز وجود دارد، می گوید: اغلب سخت گیری های استاندارد. و مقررات ساخت و ساز اجازه ساخت ساختمان های بی کیفیت را نمی دهد و دستورالعمل ها، قوانین و مقررات در این زمینه سختگیرانه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا