بین الملل

تیراندازی مرگبار در ارتش ژاپن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ترند روز، در یک حادثه تیراندازی در بین نیروهای دفاع از خود (ارتش ژاپن) در استان «گیفو»، دست‌کم دو  تن از نظامیان ارتش ژاپن کشته شدند و یک نفر دیگر نیز زخمی شد.

روزنامه «ژاپن تایمز» گزارش کرد، پلیس گیفو امروز (چهارشنبه)، یکی از اعضای نیروی دفاع از خود ژاپن را پس از شلیک به سمت دیگر نظامیان ژاپنی و کشتن دو نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در یک میدان تیراندازی نیروی زمینی ارتش ژاپن در شهر گیفو واقع در مرکز این کشور بازداشت کرد.

 

طبق این گزارش، مظنون که یک جوان 18 ساله است و در نیروی زمینی ارتش ژاپن خدمت می‌کند، در صحنه حادثه برای ارتکاب به قتل بازداشت شده است و آن‌طور که شبکه «ان اچ کی» گزارش کرده است، او به اتهامات خود اعتراف کرده و گفته است،شلیک به قربانیان را «انکار نمی‌کنم».

گزارشی از تلفات غیرنظامیان وجود ندارد و نیروی زمینی ارتش ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حادثه در حدود ساعت ۰۹:۰۰ صبح در جریان جلسه آموزشی تیراندازی برای اعضای تازه‌وارد و جدید نیروی زمینی ارتش ژاپن رخ داده است.

 

سه قربانی این حادثه شامل یک مرد حدود پنجاه و خورده‌ای ساله و دو مرد حدود بیست ساله بودند که هر سه نفر آن‌ها از میدان تیراندازی به بیمارستانی منتقل شدند. جراحات نفر سوم نیز بسیار شدید است و حال او وخیم اعلام شده است.

«هیروکازو ماتسونو» دبیر ارشد کابینه ژاپن در یک کنفرانس خبری که امروز صبح برگزار شد، تأیید کرد که فرد مظنون که با اسلحه شلیک کرده است به بازداشتگاه منتقل شده است اما ادامه داد که با توجه به ادامه تحقیقات از ارائه جزئیات خودداری می‌کند.

از آن‌جایی که مالکیت سلاح در ژاپن بسیار قانونمند است، جرایم مرتبط با استفاده از اسلحه در این کشور بسیار به ندرت رخ می‌دهد و هر فردی که به دنبال خرید سلاح باشد باید یک روند بسیار سخت را برای گرفتن مجوز حمل اسلحه طی کند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا