فرهنگ و هنر

تکمیل یادمان شهدای استان مرکزی در اولویت باشد

ترند روز/مرکزی مدیرکل حفاظت از عتبات عالیات و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه تکمیل یاد و خاطره شهدا در استان باید در اولویت قرار گیرد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت. و تکریم مقام شهدا باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد لذا تکمیل این یادمان ها در اولویت قرار گیرد.

سرهنگ غلامرضا کریمی روز سه شنبه 3 آبان در جلسه شورای اداری استان مرکزی اعلام کرد: 1185 برنامه از تمامی نهادهای دولتی استان به دبیرکل مرکز یادمان های دفاع مقدس و مقاومت ارسال شد و این برنامه هاست. در سامانه مرکز ملی گنجانده شد اما متاسفانه تنها 230 برنامه در استان ارائه شد.

وی افزود: پس از اعلام ستاد کل نیروهای مسلح و دفتر فرماندهی معظم کل قوا، امسال به عنوان سال پایانی ساخت یادمان شهدا در کشور معرفی و تعریف شد. سیاست این است که این مهم تا پایان سال به اتمام برسد و در این راستا یادواره شهدای استان مرکزی تا پایان سال به اتمام برسد و دستگاه های اجرایی مرتبط با نظام از امکانات لازم برخوردار باشند. اتصالات و همکاری با آن

کریمی گفت: تاکنون 49 بقعه در استان مرکزی ساخته شده و 16 بقعه تکمیل شده است که تعداد کل بناهای تاریخی استان به 64 اثر رسیده است.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش های مقدس استان مرکزی تعداد شهدای گمنام مدفون در نقاط مختلف استان مرکزی را 159 شهید دانست که به زودی این تعداد افزایش می یابد. وی گفت: در حال حاضر 44 یادمان، 6 یادمان نظامی، 13 یادمان در مراکز دانشگاهی و دانشگاهی و 3 یادمان در ادارات مرکزی استان وجود دارد که از این تعداد 17 یادمان در وضعیت نامناسبی قرار دارند و رشد جسمانی وی مطلوب نیست. از صفر تا 30 درصد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا