اجتماعی

تولید مواد اولیه دارو مزالازین، نقش مهمی در جلوگیری از خروج ارز دارد

ترند روز/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تولید مواد اولیه مسالازین نقش مهمی در جلوگیری از خروج کشور دارد و در تامین آن نگرانی با تامین این دارو وجود نخواهد داشت.

دکتر. بهرام دارایی روز پنجشنبه 19 اسفندماه در مراسم افتتاحیه محصول دارویی مزالازین جولیان کیمیا صنعت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی طبیر گفت: با توکل به خدا و توکل به محققان، ساخت و سازها برای تولید مواد اولیه داروهای تخصصی تولید می کنیم. به آنها کمک کنید به بهره وری برسند و بهره وری داخلی را افزایش دهند.

وی ادامه داد: امیدواریم در پنج سال آینده راه حل مناسبی برای نفت پیدا کنیم و به یک میلیارد دلار در صنعت داروسازی کشور برسیم و بتوانیم در صادرات آن فرصت‌هایی را در کشور ایجاد کنیم.

وی افزود: شرکت های اطلاعاتی ما را در رسیدن به این هدف یاری می کنند و در رژیم سیزدهم به ویژه وزارت بهداشت گام های موثری در جهت تسهیل کسب و کار جوانان و کسب و کارها برداشته شده است. کمک او».

دارایی گفت: ما ظرفیت تولید 97 درصد داروها را در کشور داریم و سعی می کنیم مواد لازم را با کیفیت بهتر و درست تهیه کنیم چرا که کیفیت تاثیر زیادی دارد.

وی گفت: در اواخر دهه 1400 هفتمین واکسن کرونا تصویب و رسما وارد سبد واکسن در کشور شد و اکنون ظرفیت تولید 50 میلیون واکسن در کشور را داریم.

وی گفت: با وجود تحریم‌های فراوان، توانسته‌ایم موادی برای واکسن کرونا و ابزارهای تحقیقاتی پیشرفته تولید کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در این سال‌ها مشکلات زیادی در صنعت واکسن داشته‌ایم و کرونا تهدید بزرگی است که زمان برای از بین بردن آنها و تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده واکسن در کشور تبدیل شده است. آسیا.

وی در پایان خاطرنشان کرد: واکسن برکت در حال تایید نهایی از سوی سازمان جهانی بهداشت است و بقیه واکسن به دنبال جهانی شدن است.

به گزارش ترند روز، در مراسمی با حضور وزیر تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو، استاندار و نمایندگان ولی فقیه آذربایجان شرقی، یک برنامه راهبردی و محصول مهم مواد اولیه مزالازین در تبریز به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا