اجتماعی

توضیح چمران درباره چرایی منع تردد تاکسی‌های اینترنتی به فرودگاه امام

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به ممنوعیت ورود تاکسی های اینترنتی به فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: این خودروها پس از اخذ مجوز می توانند به خارج از شهر بروند.

به گزارش ترند روز، مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز سخنرانی پیش دستوری که مربوط به درگذشت حاج قاسم سلیمانی است توسط آقای آقامیری قرائت می شود. در ادامه گزارش بازرسی مربوط به مناطق سه گانه شهرداری را مشاهده می کنیم که با توجه به اینکه شهرداران مناطق 13 گانه درگیر اجرای مراسم مربوط به حاج قاسم سلیمانی هستند، امکان حضور در جلسه را ندارند. بنابراین احتمال دارد دو حوزه مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای ادامه جلسه اسامی از کمیسیون نامگذاری ارائه می شود و طرح های مربوط به کمیسیون شهرداری در ماده 5 و تدوین آیین نامه های مربوط به این کمیسیون بررسی می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آلودگی هوا به عنوان یک معضل عمومی در شهرهای کشور گفت: امروزه شهرهای دنیا و حتی برخی شهرهایی که درگیر آلودگی هوا نیستند مانند قم و قزوین گرفتار شده اند. آی تی. این معضل است و باید راه حل های موثر و لازم اتخاذ شود.

چمران در خصوص احداث تقاطع های همسطح در بزرگراه های تهران نیز گفت: این مشکل می تواند منجر به کاهش ترافیک و در نتیجه کاهش آلودگی هوا شود. از این رو شهرداری این پروژه را آغاز کرده است و امیدواریم این مشکل دسترسی به موقع اتوبوس ها و متروها به وسایل نقلیه عمومی بتواند در کاهش آلودگی هوا تاثیر مثبت داشته باشد.

وی در خصوص اعلام شهردار تهران مبنی بر تکمیل تقاطع غیراصولی و صرفه جویی 600 هزار لیتری بنزین در روز نیز گفت: یادم هست که آقای زنگنه در شورا حضور پیدا کردند، وزیر نفت آن زمان و امیدوار کننده برای صرفه جویی در مصرف سوخت در شهر ساج بخرد، وزارت نفت در خرید اتوبوس، خرید اتوبوس و… به شهرداری کمک می کند و در این خصوص توافق نامه ای امضا شد، اما این مشکل فراموش شد و انجام شد. وجود ندارد. کاربردی.

چمران در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهار نظر وزیر کشور درباره ورود فوری قطارهای 105 مترو، افزود: این صحبت‌ها را شنیده‌ام اما پیش‌بینی می‌شود که ورود خودروها حدود دو سال طول بکشد – اینها راه آهن هستند.

وی درباره نوع تاکسی هایی که باید در حمل و نقل عمومی تهران استفاده شود نیز گفت: نوع تاکسی مشخص نشده است اما اعلام کرده اند که باید از خودروهای داخلی استفاده کنیم. البته قبلا خودروهای خارجی را عرضه کرده بودیم و اعلام کردیم به عنوان خودروی خارجی قابل واردات می توان از تاکسی های خارجی نیز استفاده کرد. بنابراین می توان از خودروهای داخلی و خارجی به عنوان تاکسی استفاده کرد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر ممنوعیت تاکسی های اینترنتی به فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: سازمان ترافیک و ترافیک کشور اعلام کرد رانندگان اسنپ رانندگان درون شهری هستند و برای رانندگی نیاز به شناسایی و تست دارند. داخل شهر نه خارج از شهر بنابراین آمادگی خروج از شهر و ماشین خود را ندارند و ممکن است این شرایط را نداشته باشند. بنابراین این موضوع به دلیل مسائل ایمنی و امنیتی به وجود آمده است.

وی تاکید کرد: ایمنی وسایل نقلیه، رانندگان و مسافران مهم است، بنابراین اگر این خودروها قصد خروج از شهر را دارند، ابتدا باید مجوزهای لازم را که به آنها نیز داده می شود، نسبت به خروج از شهر اخذ کنند. نیز اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا