اجتماعی

توضیح وزارت بهداشت درباره “کمبود کیت‌های آزمایشگاهی”

پس از انتشار اخباری مبنی بر کمبود تجهیزات تست آزمایشگاهی، رئیس آزمایشگاه بهداشت وزارت بهداشت گفت: یکی از دلایل کمبود تجهیزات تست آزمایشگاهی، مجازات وحشیانه است که بر آزمایشگاه تاثیر منفی گذاشته است. تامین به موقع و کافی تجهیزات تست آزمایشگاهی پزشکی اما این کمبود تجهیزات یک آزمایشگاه کامل نیست.

دکتر. عبدالحسین ناصری در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص کمبود تجهیزات تست آزمایشگاهی گفت: در زمینه تجهیزات تست آزمایشگاهی به ویژه تجهیزات وارداتی به کشور کمبود داریم و با جدیت در تلاش هستیم تا کمبود را برطرف کنیم اینها بخش عمومی تجهیزات پزشکی هستند. سازمان غذا و دارو. .

وی با بیان اینکه تامین تجهیزات آزمایشگاهی مربوط به اداره کل تجهیزات پزشکی است، افزود: در عین حال موادی برای تجهیزات آزمایشگاهی نیز در داخل از خارج تولید می شود. البته کمبود تجهیزات آزمایشگاهی وارداتی دلیل اصلی آن است.

ناصری بیان کرد: یکی از دلایل کمبود تجهیزات تست آزمایشگاهی، مجازات وحشیانه است که بر تامین به موقع و کافی تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی تاثیر نامطلوب گذاشته است، اما این امر فراگیر نیست، این کمبود تجهیزات آزمایشگاهی است. در این بین اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو همچنان به ارائه تجهیزات تست آزمایشگاهی ادامه می دهد و امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا