اجتماعی

تهرانی‌ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد در شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام مجدد برای متقاضیان نهضت ملی مسکن وجود دارد و تا 31 تیرماه ادامه دارد.

خلیل محبت خواه در گفت وگو با ترند روز، اظهار کرد: از روز چهارشنبه 24 تیرماه برای متقاضیان طرح ملی مسکن در استان تهران شرایط ثبت نام یا ویرایش خبر در شهرک جدید ایوانکی اعلام شده است. تا 31 جولای ادامه دارد.

وی افزود: در مراحل کنونی ثبت نام در شهرستان های مستعد در برخی استان ها همواره در شهر جدید ایوانکی استان تهران جای دارد. متقاضیان با سامانه پشتیبانی مسکن به آدرس saman.mrud.ir تماس بگیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از واگذاری زمین در ایوانکی به خود خبر داد و گفت: به متقاضیان در قالب گروه دو واگذار می شود که می توانند ویلا بسازند. در واقع ساخت و ساز فقط به عهده متقاضی می باشد که مزیت محسوب می شود. در ایوانکی نوع اقامت ویلایی است.

به گزارش «محبت خواه»، تنها شهرهای جدید پرند، هشتگرد، ایوانکی و شهرهای پاکدشت و رباط کریم برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در تهران در نظر گرفته شده بود که از چهار شهر مذکور و تنها در در این مرحله امکان ثبت نام در ایوانکی وجود دارد. .

وی در خصوص تعیین تکلیف متقاضیانی که هنوز پیامک دریافت نکرده اند، گفت: به تمامی شهرستان های استان تهران از جمله پیشوا، قرچک، دماوند، فیروزکوه، پاکدشت و رباط کریم زمین واگذار شده است. مراحل ورود به رشته مشاور به پایان رسیده است. پیش از این با پیمانکاران و انبوه سازان برای شروع پروژه توافقاتی صورت گرفته است. پس از شروع، پروژه ها به افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند اطلاع رسانی می شود.

بر اساس این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و عرضه مسکن مصوب 17 مرداد 1400، ساخت چهار میلیون ساختمان مسکونی در چهار سال در طرح گنجانده شده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3.6 میلیون مورد تایید قرار گرفته است. در 24 تیر 1401 ثبت نام مجدد در 40 شهر در چهار استان گیلان، هرمزگان، بوشهر و سمنان آغاز شد و تا 10 تیرماه ادامه دارد. ثبت نام از طریق سامانه پشتیبانی کامل مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می شود.

از 24 تیر 1401 همه گروه ها در پروژه مذکور یک میلیون و 383 هزار و 513 واحد است. از این تعداد 954 هزار و 238 دستگاه در حال ساخت و 429 هزار و 275 مورد تکمیل شده است. زمین برای ساخت یک میلیون و 535 هزار و 276 واحد واگذار شد. 507 هزار نفر در بانک مسکن برای گروه نهضت ملی مسکن حساب باز کردند و 290 هزار نفر در بانک مسکن برای عقد قرارداد و تامین مسکن جذب شدند. 91000 قرارداد امضا شد و آنها در واقع بخش اول ساختمان را گرفتند. بر اساس آخرین برآورد هزینه هر متر مربع 4 میلیون و 750 هزار تومان و مدت اجرای پروژه 18 تا 24 ماه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا