اجتماعی

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (30 آذرماه) شرایط قابل قبولی در اکثر نقاط پایتخت برقرار می شود.

به گزارش ترند روزپیش بینی شرکت پایش کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که با توجه به تهویه موثر و ناپایداری جوی طی ساعات گذشته میزان آلودگی کاهش یافته و برای اکثر مناطق وضعیت قابل قبول خواهد بود. تداوم ناپایداری جو و بارش برف پراکنده در طول روز از ایجاد آلودگی جلوگیری می کند.

تداوم هوای مساعد و وزش باد تا اواخر وقت سه‌شنبه موجب کاهش میزان آلودگی و ایجاد شرایط قابل قبول در اکثر مناطق می‌شود، علی‌رغم افزایش ترافیک در عصر، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از دسترس نیست. انتظار می رود.

با توجه به ناپایداری وزش باد و برف، کاهش غلظت ذرات معلق پیش بینی می شود و تا صبح فردا (31 دی) در اکثر مناطق شرایط قابل قبولی وجود دارد. کاهش سرعت باد در طول روز منجر به غلظت آلاینده ها می شود.

با تداوم ناپایداری جوی، بارش برف و افزایش سرعت باد، غلظت ذرات معلق تا اواخر روز چهارشنبه کمی کاهش می یابد و یا افزایش تردد خودروها شرایط ناسالم را برای برخی گروه های حساس به همراه خواهد داشت. – منطقه ترافیکی

بر اساس اطلاعیه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» ۷۷ امتیاز به معنای حد قابل قبول و همچنین شاخص آلودگی هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته است. ریزگردهای کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 80 و کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس تعریف آن از 0 تا 50 در زمینه هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 است. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. از ساعت 151 تا 200 هوا در منطقه ناسالم برای همه گروه ها و از ساعت 201 تا 300 هوا در منطقه بسیار ناسالم است. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا