اجتماعی

تشکیل ۱۴۹۹ پرونده در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

ترند روز/ لرستان رئیس جهاددانشگاهی لرستان از تشکیل 1499 پرونده در مرکز درمانی معلولین جهاددانشگاهی استان خبر داد.

دکتر امین سلاحرزیان در بازدید از مرکز درمان سوء تغذیه جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فلسفه جهاد دانشگاهی این است که جهاد نزدیک به دانشگاه باشد و هدف ما تبدیل علم به علم و عمل است.

وی با بیان اینکه تلاش های زیادی برای اصلاح جایگاه جهاد در دانشگاه انجام شده و حرکت خوبی را در لرستان آغاز کرده ایم، افزود: یکی از این فعالیت ها کاشت گیاهان دارویی است زیرا در لرستان قدرت قابل توجهی دارد اما متاسفانه کمتر به آن توجه می شود.»

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پتانسیل گیاهان دارویی در استان نادیده گرفته شد، گفت: گیاهان دارویی لرستان از نظر اقتصادی، فرآوری، مالی و غیره جای کار زیادی دارد که در این زمینه فراوان است. لرستان و مرکز ایجاد کردیم. سقف و زمین با چهار هکتار یک هکتار به این مهم اختصاص داده شده است.

اعتبار بیش از 60 تا 70 درصدی برای معرفی گیاهان دارویی سنتی از جهاد دانشگاهی لرستان.

سلاحورزیان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 60 تا 70 درصد تجهیزات مورد نیاز برای کشت گیاهان دارویی اعم از بذر، قلمه و نهال در لرستان تامین می شود.

وی افزود: برای توسعه کشاورزی، کشاورزان و علاقه مندان و فارغ التحصیلان کشاورزی در لرستان با گیاهان دارویی کمک می کنیم و اگر مردم نتوانند محصولات را بفروشند، خرید آنها تضمین می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اعلام کرد: شبکه گسترده ای در جهاد دانشگاهی کشور برای فروش گیاهان دارویی راه اندازی شده است.

سلاهورزیان با بیان اینکه روش های کشاورزی در لرستان بخشی از تمرکز است اما متاسفانه توجه چندانی به آن نمی شود، ادامه داد: در شهرستان کوهدشت کشاورزی که انجام می شود آب دوست بوده و باعث آن شده است. سطح آب های زیرزمینی کاهش می یابد.

وی بیان کرد: محصولات سبز به آب کمتری نیاز دارند و تعداد شغل ها، پتانسیل فرآوری و پر کردن محصول آنها زیاد است، اما در لرستان و به ویژه شهرستان کوهدشت چندان رسیدگی نمی شود و از این نظر دانشگاه لرستان است. .جهاد در شهرستان کوهدشت با مسکن خلاقیت و بهره وری فلفل دلمه ای است.

نرخ ناباروری در لرستان بالاست

رئیس جهاددانشگاهی لرستان در ادامه سخنان خود به مرکز درمان سوء تغذیه در این نهاد اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه آمار سوء تغذیه در لرستان بالاست، افزود: مسائل اقلیمی، ژنتیکی و تغذیه ای در این موضوع دخیل است و از این نظر لرستان دخیل است. . جهاد وارد دانشگاه شد و مرکز پزشکی راه اندازی کرد.

سلاحورزیان تصریح کرد: بیش از 80 درصد مراجعه کنندگان به جهاد دانشگاهی لرستان برای درمان سوء تغذیه با مشکل مالی مواجه هستند و جزء قشر مرفه نیستند.

انجام درمان با عوارض دولتی و نیمه دولتی در درمان سوء تغذیه جهاد دانشگاهی لرستان

وی گفت: مشاوره دارو و درمان با عوارض دولتی و نیمه دولتی در مرکز درمان سوء تغذیه جهاد دانشگاهی لرستان برگزار می شود.

رئیس جهاددانشگاهی لرستان افزود: هزینه جراحی انجام شده در مرکز ناباروری جهاددانشگاهی استان نسبت به بیمارستان بسیار پایین است.

سلاح ورزیان ادامه داد: در لرستان بین 3000 تا 3500 زوج نابارور وجود دارد که البته تعداد زوج‌ها بالای 4000 زوج است زیرا افرادی هستند که به دلیل شرایط خاص و مشکلات مالی به درمانگاه مراجعه نمی‌کنند.

تا امروز 1499 پرونده در درمان سوء تغذیه جهاد دانشگاهی لرستان تشکیل شده است.

وی گفت: در حال حاضر 1499 مورد در مرکز درمان سوء تغذیه جهاد دانشگاهی لرستان مستقر شده و زوج های نابارور از خدمات این مرکز استفاده می کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: تمایل برای اهدای جنین به متقاضیان در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان وجود دارد و همه شرایط را برای درمان سوء تغذیه فراهم کرده ایم.

سلاهورزیان افزود: برای توسعه، ارائه خدمات بیشتر به زوجین و مددجویان نابارور نیازمند تجهیزات جدید مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان هستیم که امیدواریم از ما حمایت کند. ستاد سابق امام خمینی (ره) در استان.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا