اجتماعی

تزریق واکسن کرونا هر ۶ یا ۹ ماه یکبار در کشور

معاون ستاد کل دفتر مرکزی کرونا در استان تهران در مورد تزریق سومین واکسن کرونا گفت: یکی از برنامه های ملی واکسیناسیون وزارت بهداشت سالم است و باید تا دو سال آینده انجام شود. در واقع هر شش تا نه ماه یکبار باید کل کشور واکسینه شود.

به گزارش ترند روز ، دکتر نادر توکلی که می گوید بخش بهداشت واکسن زیرساخت های فوق العاده ای را برای انجام این کار به مراکز تخصصی ارائه کرده است ، گفت: با دو مرکز فروش واکسن در تهران ، تعداد تزریق واکسن روزانه افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه تهیه واکسن در اولین برنامه وزارت بهداشت است ، گفت: این وزارتخانه در حال پیگیری تهیه واکسن ها از مارک های مختلف موجود در کشورهای مختلف و همچنین استفاده از واکسن های خانگی است. ارائه این واکسن ها تأثیر بسیار سریعی در تسریع واکسیناسیون خواهد داشت و ما گروه های سنی زیادی را واکسینه خواهیم کرد.

معاون دفتر مرکزی مبارزه با فساد کرونا در تهران از آغاز عملیات واکسیناسیون خبر داد و گفت: “در آینده ای نزدیک ، قصد داریم همه افراد بالای 18 سال را به سرعت واکسینه کنیم ، زیرا در افراد واکسینه شده بالای 60 سال ، بیشتر در 40 سالگی می میرند. ”این در دهه 60 اتفاق می افتد.

وی گروه سنی 40 تا 60 سال را یک گروه اجتماعی موفق و سازنده عنوان کرد و افزود: مرگ این گروه سنی پیامدهای اجتماعی ، اقتصادی و خانوادگی دارد و بنابراین تمرکز اصلی بر افزایش سرعت واکسیناسیون در جامعه است.

توکلی در پاسخ به این س ofال که مسئولیت واردات واکسن بر عهده کدام سازمان است ، گفت: مدیریت غذا و دارو و معاونت بهداشت وزارت بهداشت متولی رعایت مجوز واردات هستند. البته برخی از واکسن هایی که از طریق هلال احمر ارسال می شود ، از جمله Sinofarm ، وجود دارد که در حال حاضر ارائه می شود.

وی در خصوص واردات واکسن به بخش خصوصی گفت: مهمترین نکته این است که واکسن ها بدون ایجاد اختلال در زنجیره سرماخوردگی آنها به صورت ایمن و مطمئن به دست مردم برسد. واکسن های آزاد شده از زنجیره سرد بعد از چند ساعت اثر خود را از دست می دهند. هیچ تضمینی وجود ندارد که زنجیره سرما با واکسن های وارداتی از بخش خصوصی تأیید شود.

معاون پزشکی مرکز کرونا در تهران در سخنانی در یک برنامه رادیویی در مورد تزریق دوز سوم گفت: یکی از برنامه های ملی وزارت بهداشت واکسیناسیون است و این باید تا دو سال آینده انجام شود. .. ”در واقع هر شش تا نه ماه یکبار باید کل کشور واکسینه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا