اجتماعی

تربیت ۱۰ هزار نفر نیروی پرستار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیکاری در کشور ماست.

به گزارش ترند روز، حجت‌الله عبدالملکی در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین انجمن فنی و حرفه‌ای و انجمن نظام پرستاری و انجمن پرستاری، با بیان اینکه در این وزارتخانه مردم اعلام کردند چهار فعالیت مرتبط با جان مردم را ادامه خواهیم داد، گفت: وی موضوع اشتغال را برجسته کرد و گفت: دنیای کار در کشور بستر اصلی است که همه حلقه‌ها و عناصر درون زنجیره در آن وجود دارد و این بار بیکاری را از ما دور می‌کند.

وی با اعلام اینکه اکوسیستم ملی اشتغال که در اولین جلسه شورای عالی کار در دولت مردمی به ریاست رئیس جمهور تصویب شد، به عنوان شهرک مسکن فعالیت می کند، گفت: این شهرک مسکن فضای مناسبی را برای بسترهای مختلف فراهم می کند. با یکدیگر تعامل داشته باشند. همکاری و شناسایی مشاغل با درآمد خوب و پایدار.

وزیر کار تصریح کرد: تفاهم نامه هایی که با حدود 70 دستگاه در دستگاه های دولتی، نهادها و دستگاه های دولتی خارج از دولت و در حوزه دولتی و غیردولتی مانند سازمان نظام پرستاری منعقد شده است، فضا را برای فعالیت های مختلف فراهم می کند. گروه‌ها دور هم جمع شوند.» و در چارچوب اطلس اشتغال در جمهوری اسلامی طرح‌هایی ارائه کنیم که این طرح‌ها منجر به ایجاد اشتغال برای مردم شود.

وی در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری بین این سه سازمان گفت: این یک رابطه بین سه دستگاه است که هر کدام حلقه‌هایی ایجاد می‌کنند و به زنجیر بسته می‌شوند و هزاران شغل ایجاد می‌کنند. سازمان نظام مراقبت استانداردهای لازم را در اختیار متخصصان حرفه ای قرار می دهد تا پرستاران سالمند و پرستاران دارای معلولیت و پرستاران همراه با بیماران بتوانند وظایف خود را انجام دهند.

عبدالملکی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای زمینه اجرای آموزش و سنجش سطح مهارت و استانداردها را فراهم می کند و سازمان مراقبت نیز به نوعی مشتری و ارتباط آنها با گروه هدف است.

وی در سخنانی دیگر اعلام کرد که در سال 1401 مرحله اول این دوره ها آغاز می شود و هدف گذاری برای 10000 نفر خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا