عمومی

تداوم جابه‌جایی رایگان زائران اربعین حسینی در راه آهن جنوب – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، عبدالکریم درویش زاده شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار داشت: همه ساله در شب اربعین حسینی با توجه به تردد زائران متبرک و تردد آنها به بندر شلمچه شاهد تردد زیاد هستیم. بین خرمشهر و آبادان و به همین دلیل راه آهن صدای بم با ظرفیت 336 نفر و حدود 700 نفر 24 ساعت در نظر گرفته شده و بین شلمچه و خرمشهر کاملا رایگان است.

وی ادامه داد: یک ماشین دیگر صدای بم این راه آهن در صورت نیاز قرار است بین خرمشهر – اهواز باشد صدای بم برای تردد زائران در جاده خرمشهر – شلمچه اضافه می شود.

مدیر کل راه آهن جنوب گفت: در حال حاضر روزانه تا صبح دو سرویس به اهواز و دو سرویس به خرمشهر در حال انجام است و اینها می توانند به راحتی و رایگان تردد زائران در این ایستگاه ها را انجام دهند.

وی گفت: برای زائران خارج از خوزستان و قصد عزیمت به خرمشهر و شلمچه از استان های مشهد و تهران مقدس، 306 قطار با بیش از 133 هزار صندلی از 26 شهریور تا 10 شهریور در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه آهن جنوب افزود: با توجه به اینکه قطارهایی از شهرهایی مانند زاهدان و یزد به سمت خرمشهر – شلمچه وجود داشت، قطار تهران به کربلا که وارد شلمچه می شود، هفته ای یک بار از تهران و زائران از مرز شلمچه به آنها سر بزند. بصره با اتوبوس و سپس با قطار از بصره به کربلا بروید.

درویش زاده با بیان اینکه قطار برای بازگشت زائران به کشور برعکس حرکت می کند، گفت: استقبال از این قطار خوب است و جابجایی زائران اربعین حسینی ادامه دارد و 4 قطار در این مسیر حرکت کردند.

وی در خصوص نحوه تهیه بلیت قطار تهران – کربلا گفت: فروش بلیت از طریق آژانس های مسافرتی ویژه و به صورت کاروانی انجام می شود و افرادی که قصد سفر دارند می توانند در روزهای باقی مانده اقدام کنند.

درویش زاده با بیان اینکه خدمت رسانی به زائران تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد داشت، گفت: برای اینکه زائران امام حسین (ع) دچار مشکل نشوند.آ)3.5 هکتار زمین برای پارک خودروهایشان در ایستگاه خرمشهر آماده شده و همچنان مشغول پذیرایی و نظافت خودروها هستند.

وی افزود: تمامی ایستگاه های راه آهن در مسیر زائر دارای سرویس بهداشتی و نمازخانه و همچنین ایستگاه شلمچه دارای بال و مه شکن است. اصابت نصب شده است تا بازدیدکنندگانی که منتظر قطار هستند در معرض گرما قرار نگیرند.

مدیر کل راه آهن جنوب به ساخت سرویس بهداشتی مسافرتی بانوان و آقایان با 10 آبنما در ایستگاه شلمچه اشاره کرد و گفت:

دکمه بازگشت به بالا