عمومی

تدارک میزبانی از ۵۰۰ هزار زائر اربعین در شهر قم صورت می‌پذیرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی قربانی کرم بعدازظهر شنبه در نشست خبری با تشریح عملکرد ستاد مردمی اربعین قم، از ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در شهر قم خبر داد. بسیجیان و این خدمات در سالهای اخیر انجام شده است.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم اعلام کرد: در سال 1397 و قبل از شیوع اپیدمی کرونا، بیش از 152 زائر ایرانی و خارجی در اربعین حسینی در شهر قم و مصلی قدس پذیرایی شدند.

قربانی کرم گفت: با توجه به محدودیت های ویروس کرونا که در دو سه سال اخیر در دنیای زیارت اربعین حسینی وجود داشته، پیش بینی می شود امسال زائران زیادی به این سفر بروند و تمهیدات لازم اندیشیده شده است. . برای میزبانی از 500 هزار زائر اربعین در شهر مقدس قم طراحی شده است.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم افزود: تلاش می شود تا از زائران اربعین حسینی که قبل یا بعد از سفر به عراق وارد شهر مقدس قم می شوند پذیرایی خوبی صورت گیرد و در این راستا 114 نفر برای آن ساماندهی شده اند. و شرح وظایفشان برایشان تعریف شد و از طرفی بیش از 4400 نفر نیز در ادارات مختلف به عنوان خادم به زائران حسینی خدمت می کنند.

خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی از 5 تا 30 صفر ادامه دارد

وی ادامه داد: خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی از ساعت 5:30 صبح ادامه دارد و مقرر شده است که مسجد مقدس جمکران محل اصلی میزبانی از زائران اربعین حسینی که شبستان امام حسن عسکری (ع) خواهند بود، باشد. .آ) باید این چنین میشد.

قربانی کرم همچنین اعلام کرد: در صورت تکمیل ظرفیت مسجد مقدس جمکران از سایر اماکن مانند مصلی قدس، مدارس، مساجد و مدارس نیز برای پذیرایی از زائران اربعین استفاده می شود و تمهیدات لازم برای این امر اندیشیده شده است.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم گفت: پیش بینی می شود زائران ایرانی به مدت 24 ساعت و زائران خارجی سه روز و سه شب در شهر مقدس قم حضور پیدا کنند. مقدار کمی لازم است از بدو ورود از این عزیزان و راهنمایانی که در اطراف دارالحرام ایستاده اند، دعوت به عمل آورد.

قربانی کرم گفت: ارائه خدمات به زائران اربعین تمرینی برای آمادگی برای ظهور است، باید مکانی ساخته شود تا زائران کشورهای اسلامی بتوانند خدمات خوبی را در ایام اربعین دریافت کنند، زیرا این امر به کشور او نیز منعکس خواهد شد.

وی بیان کرد: دلایل زیادی برای انتخاب مسجد جمکران به عنوان محل تردد زائران اربعین از جمله مشکل ترافیک و تمرکز بر خدمات رسانی به این عزیزان وجود دارد و شهرداری قم قول داده است که اتوبوس در مسیر جمکران فعال شود. معبد باشد تا زائران برای سفر به مرکز مقدس مشکلی نداشته باشند.

ویزیت، درمان و داروی رایگان زائران اربعین حسینی در قم

مسئول قرارگاه اربعین قم گفت: سالانه 300 مبلغ زن و مرد در روز اربعین با حضور و همراهی زائران به ویژه زائران پاکستانی همراه می شوند.

وی افزود: اقشار مختلف در حوزه های مختلف برای خدمت رسانی به زائران اربعین قم ابراز تمایل کرده اند تا خدمت رسانی صرفاً خوراکی و به شکل های مختلف نباشد.

وی همچنین گفت: ویزیت، درمان و دارو همه ساله برای زائران اربعین حسینی در قم رایگان است و امیدواریم امسال نیز این خدمات درمانی را داشته باشیم.

قربانی کرم از اهالی قمی نیز درخواست کمک و کمک کرد خای برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی به شماره کارت 5041721112434007 به نام قرارگاه مردمی اربعین استان قم پرداخت نمایید.

دکمه بازگشت به بالا