اجتماعی

تخلیه حساب بیش از ۱۰۰ نفر در مقابل خودپردازهای غیرنقدی/ ۴ نفر دستگیر شدند

رئیس پلیس فتای تهران از سرکوب چهار باند ابطال حساب بیش از 100 نفری که از خودپرداز بدون پول صحبت می کردند خبر داد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت وگو با ترند روز، وی در خصوص جزییات این خبر گفت: چندی پیش تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتای تهران در اظهاراتی مشابه مدعی برداشت غیرقانونی پول از حساب وی شدند. در پاسخ، تیم ویژه پلیس فتا پرونده را تشکیل داد و به دلیل نحوه و نوع فعالیت مجرمانه مشترک در همه پرونده ها، این شبهه بیشتر شد که فقط یک نفر یا یکی از اعضا می تواند این کار را انجام دهد. باند انجام شد

وی درباره ادامه تحقیقات از مالباختگان گفت: در تحقیقات انجام شده توسط دستگاه‌ها مشخص شد همه متهمان هنگام استفاده از پایانه‌های خودپرداز بدون وجه نقد در نقاط مختلف تهران مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. این خبر نیز وارد مرحله جدیدی در بررسی آژانس ها شد.

گودرزی ادامه داد: رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا اینکه پلیس فتا در جریان تحقیقات خود متوجه شد که مجرمان بدون پول برای شناسایی افراد در حوالی جایگاه خودپرداز سرگردان بوده و عادت چندانی به کار با این دستگاه ها ندارند. این افراد پس از کشیدن کارت بانکی داخل دستگاه به قربانیان مراجعه کرده و خواستار همدردی و کمک شدند و گفتند که دستگاه خراب است و باید از دستگاه دیگری استفاده کنند. در واقع بخشی از این حرکت به دلیل عدم امنیت برخی از این دستگاه ها است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: همزمان با تحقیقات برای دستگیری این افراد، مذاکراتی با نهادهای ذیربط برای رفع کمبود امنیت این دستگاه ها انجام شد. آنها به سراغ دستگاه رفتند و تمام پول حساب بانکی آنها را سرقت و به کارت دیگری منتقل کردند.

وی با بیان اینکه از محل اختفای این افراد در یکی از شهرهای روستایی تهران تنها با تحقیقات انجام شده مشخص شد، گفت: هماهنگی های لازم با مقام قضائی و 4 متهم در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر پلیس فتای منتقل شدند. در تهران بزرگ

معظمی گودرزی درباره بازجویی از متهمان دستگیر شده گفت: اگرچه تلاش کردیم نشان دهیم که این افراد اصلا اطلاعی ندارند، اما پس از مشاهده مدارک دیجیتالی تصاویر توسط دوربین های مداربسته ضبط و مشکوک نیز شد تا آنها اعتراف کردند که جنایت را انجام دادند و گفتند که برای پوشاندن آن به افرادی که نمی دانستند چگونه از این دستگاه استفاده کنند مراجعه کردند و زمانی که فرد فکر کرد دستگاه آسیب دیده است، حساب خود را لغو کردند.

رئیس پلیس فتا تهران با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 شاکی این پرونده به پلیس فتا تهران مراجعه و شکایات خود را از مردم مکتوب کرده اند، گفت: استان های اطراف نیز به شکات پرونده اضافه شده اند، بنابراین تحقیقات و پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در صورتی که فردی به این شیوه و فریب مورد سرقت قرار گرفت، لازم است برای تشکیل پرونده و شناسایی عاملان به پلیس فتای استان تهران مراجعه کند.

ادامه مطلب:

به پلیس درباره تقلب در پوشش وام های کودکان هشدار می دهد

معظمی گودرزی به شهروندان توصیه کرد: در هنگام استفاده از وجه نقد و خودپرداز بدون وجه نقد به نکات امنیتی توجه کافی داشته باشند و پس از اتمام کار حتما گزینه خروج را انتخاب کرده و حتماً خارج شوند، حساب بانکی دارید. همچنین، اگر دانش کافی در مورد استفاده از دستگاه های خودپرداز بدون پول نقد ندارند، از غریبه ها کمک نخواهید و به غریبه ها اعتماد نکنید.

وی در خصوص رفع کمبود امنیت خودپردازهای بدون وجه نقد گفت: با توجه به این موضوع رایزنی و پیگیری های لازم از سوی پلیس فتا صورت گرفته و خوشبختانه کاستی ها برطرف شده است. از این دستگاه ها «سایر دستگاه ها مجاز به کار نیستند مگر اینکه عیب برطرف شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا