فرهنگ و هنر

تحویل سال با مجریان چگونه گذشت؟/ از حاشیه عینک تا خوانندگی ایرج – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مارتن رقابت شبکه‌های تلویزیونی در زمان تحویل سال از شب گذشته آغاز و تا صبح امروز اول فروردین ادامه داشت. اگرچه که برخی از شبکه‌های تلویزیونی از شب‌های قبل تر برنامه‌های خود را شروع کرده بودند با این حال مهمترین مهمانان و برنامه‌هایشان را برای شب ۲۹ اسفند قرار دادند. شبی که به دلیل شروع زودتر ماه رمضان مردم بیشتری را در حال و هوای این ماه مبارک پای قاب تلویزیون نشاند.

در این گزارش به مرور برخی از حواشی و اخبار برنامه‌های تحویل سال شبکه‌های سیما می‌پردازیم.

شبکه یک؛ دوری از حاشیه و کمی معمولی

شبکه یک سیما برنامه خود را با چهار مجری از جمله پدرام کریمی، فلورا سام، محمد معتمدی و امیرحسین مدرس پیش برد که آخرین ساعات نزدیک به تحویل سال حضور مدرس و معتمدی در برنامه پررنگ‌تر شد.

مدرس اگرچه اخیراً در تلویزیون با اجرای یک مسابقه هم حضور دارد با این حال او کمتر در مقام مجری چنین برنامه‌هایی را در این سال‌ها اجرا کرده است و انتخاب مناسبی برای شبکه یک سیما که شبکه ای ملی محسوب می‌شود، بود. این شبکه مهمان خود را هم بیشتر از سلبریتی ها به سمت هنرمندان عمومی‌تر یا مهمانانی از قبیل مسؤولان برد و شاید بیشتر دکور بزرگ و طراحی‌های بصری آن می‌توانست فضای جشن را تداعی کند.

حضور رادیویی‌ها در برنامه با توجه به یادی از زنده یاد مرتضی تبریزی و دیگر رادیویی‌ها اتفاق خوبی بود. رویکرد برنامه در دعوت از مهمانان و طراحی گفت‌وگو با آنها شاید باعث شد کمتر در میان انتخاب‌های مخاطب برای تماشا قرار بگیرد و دنبال شب ویژه یا طراحی ویژه‌تری حتی با حضور همین مهمانان باشد.

شبکه دو؛ شوخی‌هایی که ناخوشایند شد

المیرا شریفی مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی مجریان اصلی ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو بودند. این دومین اجرای تحویل سال این تیم بود و می‌توان گفت اجرا و سوالات بهتری را نسبت به مناسب‌های قبل در همین شبکه برای مخاطب ارائه دادند.

این برنامه سعی کرد مهمانان متنوعی را هم در شب سال تحویل به شبکه دعوت کند که البته برخی هم مهمانان تکراری شبکه دیگری بودند. شوخی‌های برخی از مهمانان این برنامه با واکنش‌های تند و تیزی هم از طرف کارشناسان و مخاطبان فضای مجازی مواجه شد که ۲ نمونه پررنگ آن شوخی میثم درویشان‌پور با اهالی یکی از شهرها و همچنین چالش مهدی یغمایی نسبت به دستگاه‌های موسیقی و در پی آن شوخی مجری و خواندن اتل متل توتوله براساس ملودی قطعه معروف «مرغ سحر» بود.

هادی حجازی فر از مهمانانی بود که شب گذشته در برنامه حضور یافت و تیترهای مختلفی هم از صحبت‌های او در فضای مجازی منتشر شد. او هم درباره خوی حرف زد و هم غزه و رژیم صهیونیستی و دغدغه‌های مختلفی را بیان کرد.

این بازیگر درباره همکاری با حاتمی کیا در فیلم «به وقت شام» نیز با لحن شوخی و کنایی خود گفت: ما با آقای حاتمی کیا خیلی چالش داشتیم، وقتی با حاتمی کیا کار کردم (گویی) ۲ تا ترک کم اعصاب با هم مواجه شده بودیم. ولی این را همیشه اعلام کرده ام که حاتمی کیا هر چیزی را که باور دارد بر زبان می‌آورد و هیچ نشانه‌ای از نفاق در او نمی‌توانید پیدا کنید آن هم در دوره‌ای که وقتی با شخصی حرف می زنید نمی‌دانید با ورژن چندم او سخن می‌گوئید.

حجازی فر که از سر صحنه سریالی که این روزها در شبکه نمایش خانگی دارد به برنامه آمده بود درباره آن توضیح داد: سریالی ۱۳ قسمتی در شبکه نمایش خانگی دارم که تا چند ماه ادامه دارد.

شبکه دو در ساعات پایانی تحویل سال هم علی نصیریان و محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی را دعوت کرد که این بار هم صحبت‌های خزاعی درباره بازگشت هنرمندان خارج از کشور به ایران در فضای مجازی و رسمی خبرساز شد. او در ادامه سخنان قبلی اش درباره معین این بار بیان کرد که بهروز وثوقی هم هیچ ممنوعیتی برای بازگشت به کشور ندارد.

شبکه سه؛ ماجرای هدیه جنجالی

اجرای برنامه تحویل سال شبکه سه بر عهده حامد سلطانی بود. سلطانی در این چند سال توانسته حضور خود را با برنامه «اعجوبه ها» به تثبیت برساند اما شاید هنوز درباره اجرای او در مناسبت‌های ویژه مثل تحویل سال کنش و واکنش‌ها متفاوت باشد.

برنامه تحویل سال شبکه سه زودتر از دیگر برنامه‌ها در چند شب گذشته آغاز شد و سعی کرد فضای مفرحی را با آیتم‌های بازی با مهمانان و یا چالش گریم بازیگران فراهم کند.

بیشترین وایرالی های این برنامه در این چند شب مربوط به ویدئوی هدیه میثاقی به ادگار داویدز چهره فوتبالی هلند بود. میثاقی به دلیل شهرت این اسطوره هلندی با عینک در زمان بازی یک عینک ریبن به او هدیه کرد که با واکنش انتقادی این چهره ورزشی مواجه شد که گفته بود این عینک قبلاً چند بار استفاده شده است.

حاشیه دیگر این برنامه هم خوانندگان مورد علاقه علی پروین و حسن روشن در برنامه بود که مورد توجه حضار داخل استودیوی برنامه و بعداً فضای مجازی قرار گرفت.

شبکه سه دقایق نزدیک به تحویل سال را بیشتر از دیگر شبکه‌ها متناسب با همان حال و هوا پیش برد و از مداحانی چون رضا هلالی و همچنین کارشناسان برنامه «محفل» دعوت کرد.

شبکه نسیم؛ بازگشت فرزاد حسنی

شبکه نسیم با توجه به رویکردی که در پخش برنامه‌های تولیدی دارد برنامه تحویل سال را به صورت ضبطی روی آنتن برد. اگرچه مخاطب این روزها برنامه‌های زنده را بیشتر می‌پسندد و ترجیح می‌دهد گفت‌وگوها و اتفاقات را در لحظه و بدون روتوش روی آنتن ببیند اما این برنامه توانست در پی تولیدی شدن ریتم برخی گفت‌وگوها را تندتر کند.

از جمله آیتم‌های طراحی شده این برنامه هم یادبود درگذشتگان بود که از مهرجویی تا پروانه معصومی و ناصر طهماسب و … را در این یادبودها در نظر گرفته بودند.

فرزاد حسنی با اجرای این برنامه پس از چندین سال دوباره به تلویزیون بازگشته بود و همین باعث شد تحت رصد مخاطبان بیشتری قرار بگیرد.

او اینجا بیشتر از گفت‌وگوهای چالشی سعی کرد فضایی مفرح با مهمانان جوان از جنس امیر کاظمی و همسرش و فضایی محترمانه و مبادی آداب با مهمانان پیشکسوت همچون خسرو خسروشاهی و ایرج خواجه امیری رقم بزند و تفاوت این گفت‌وگوها را هم به خوبی توانست به رخ بکشد. حضور او در تلویزیون در چشم مهمانانش نیز مورد توجه قرار گرفته بود و هر یک ابتدا این حضور را تبریک می‌گفتند.

هادی حجازی فر در این برنامه هم حضور داشت که با توجه به ضبطی بودن آن معلوم می‌شود پیش تر مهمان این شبکه بوده است تا شبکه دو و با توجه به اینکه هر سال برخی از مهمانان شبکه‌ها تکراری هستند حداقل کاری که می‌توان کرد همین است که هنگام دعوت از چهره‌ها درباره اینکه پیش از این مهمان برنامه دیگری بوده اند یا خیر هم سوال شود.

حضور حامد بهداد بازیگر سینمای ایران که چندان اهل مصاحبه حتی از جنس غیرتلویزیونی نیست و صحبت‌های او درباره مردم ایران و آرزوهایش از جمله بخش‌های این برنامه بود که در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت. مهمان دیگر این برنامه که خوانندگی اش مورد توجه قرار گرفت ایرج بود که دقایقی در برنامه به اجرا پرداخت.

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا