اجتماعی

تجهیز آمبولانس‌ها به دوربین در فاز تحقیقاتی/لزوم حساسیت به صدای خودروهای امدادی

رئیس پلیس ههور فرجا گفت: تجهیز آمبولانس های پایتخت به دوربین در مرحله تحقیقات است.

سردار سید کمال هادیان فر در گفت وگو با ترند روز. وی درباره دو طرح «کوچه نجات» و «آموزش آمبولانس در پایتخت با دوربین» گفت: پلیس در حال پیگیری پروژه ای به نام «نجات کوچه» یا «کوچه حیات» است که پروژه بسیار خوبی است و اگر در آنجا انجام شود. سرعت بالا نتیجه خوبی خواهد بود بستگی به محل حادثه و ارائه خدمات به شهروندان دارد.

ایشان فرمودند: اولاً مردم به این موضوع توجه کنند. برای آمبولانسی که مجروح یا بیمار را در جاده جابجا می کند، ثانیه ها و زمان برایشان بسیار مهم است و این زمان برای تیم امداد و نجات، زمان طلایی محسوب می شود. مردم مهربان هستند، چه بسته به وظیفه خود و چه آنچه در آیین نامه تاکید شده، راه را برای عبور آمبولانس به راحتی باز می کنند، اما گاهی اوقات راننده بی احتیاطی و بی احتیاطی می کند و به نظر می رسد اجازه عبور آمبولانس را نمی دهند.

رئیس پلیس راهور فرجا افزود: باید در این زمینه فرهنگ سازی شود و مردم ما به آن باور داشته باشند. چون این موضوع در آیین نامه تایید شده و افرادی که گواهینامه می گیرند از قبل این قوانین را می دانند.

ادامه مطلب

آموزش آمبولانس در پایتخت با دوربین/همکاری با افرادی که اجازه آمبولانس نمی دهند

غرامت در انتظار تعقیب کنندگان آمبولانس در جاده است

پیشنهاد می شود یک “کوچه” برای آمبولانس ها ساخته شود

هادیان فر گفت: در برخی موارد که راه برای آمبولانس یا خودروی اورژانس دیگری باز است، خودرو از فرصت استفاده می کند و خط آمبولانس را قطع کرده و آن را دنبال می کند. این اشتباه است و باعث تصادف و ایجاد ترافیک و هرج و مرج می شود.

وی با بیان اینکه پروژه نصب دوربین در پشت آمبولانس در مرحله تحقیقاتی است که باید انجام شود، گفت: معتقدم جدا از اجرای قانون، مجازات و مشکلات بد، فرهنگ سازی و آموزش مردم نیز باید انجام شود. به طور جدی. مردم ما فهیم و آگاه هستند. معلوم نیست فردا نه ما و نه عزیزانمان در آمبولانس نباشیم. بنابراین، همه باید نسبت به صدای آمبولانس ها و سایر وسایل نقلیه اورژانس حساس باشند. به نظر من فرهنگ سازی در این زمینه و رسانه ها نقش زیادی در این زمینه دارند، بنابراین باید فرهنگ سازی را ادامه دهیم تا در ذهن مردم جا بیفتیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا