اجتماعی

تامین اعتبار ۱۶.۵ هزار میلیارد تومانی برای ۱۴۷ پروژه زیرساختی درسفر رییس جمهور به استان تهران

رئیس سازمان مدیریت و هماهنگی استان تهران از برآورد اعتبار 16.5 میلیارد ریالی برای 147 پروژه زیربنایی در سفر رئیس جمهور به استان تهران خبر داد.

علاءالدین آزوجی در گفت وگو با ترند روز. وی در تشریح روند اجرای مصوبه سفر رئیس جمهور به استان تهران گفت: در سفر رئیس جمهور به استان تهران و حضور ایشان در جلسه شورای اداری استان تهران با اعضای دولت در خردادماه امسال تصمیم خوبی اتخاذ شد. که منجر به بدهی 16.5 میلیارد اشک از کل بدهی دولت، شرکت های دولتی و نفتی و موسسات خصوصی در 147 پروژه زیربنایی با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در بخش آموزش، فرهنگ، بهداشت، ورزش، اجرای قانون، آبرسانی، شبکه های آب و فاضلاب، راه آهن و جاده.

از جمله پروژه های تامین شده از این سایت می توان به تکمیل و ساخت، نوسازی و تجهیز 75 مدرسه، تکمیل و تجهیز 15 بیمارستان در شهر تهران، تکمیل 27 سالن ورزشی در شهر تهران، اجرای 18 مورد اشتغال زایی پرداخت. پروژه های سرمایه گذاری، پرکردن 5 تصفیه خانه و بیمارستان فاضلاب در برخی شهرهای تهران، گازرسانی به 22 شهر تهران، ساخت 61 هزار و 660 واحد مسکونی برای خانوارهای نیازمند مسکن، اکتشاف 7 هزار طرح اشتغال زایی برای افراد تحت تکفل و غیر معلولین در استان ساخت شش نیروگاه بلندمرتبه برای 6 شهر برای تامین 600 مگاوات برق، 16 کلانتری و کلانتری و تامین بیش از 10 میلیارد خانه برای 230 پروژه با تایید فنی و اقتصادی برای سرمایه گذاری های انجام شده توسط شرکت عامل وی از بانک ها به عنوان بخش صنعتی استان یاد کرد

رئیس انجمن مدیریت و هماهنگی استان تهران ادامه داد: در سال های اخیر تعهدات زیادی در استان انجام شده که به تدریج رضایت شهروندان را کاهش داده و مشکلات زیادی را برای آنها به همراه داشته است. بر این اساس، با تلاش استاندار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، نواقص موجود در تکمیل پروژه‌ها با اعتبار 226 میلیارد دلار جایگزین و توسط 23 دستگاه اجرایی در استان استخدام می‌شود. امیدواریم با مدیریت موثرتر پروژه های عمرانی در استان تهران به ویژه شهرستان های استان تهران شاهد تغییر در سطح شهرنشینی در استان تهران باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا