بین الملل

تأکید مصر، اردن و عربستان بر لزوم توقف فوری جنگ غزه

وزاری خارجه مصر، اردن و عربستان در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل، خواستار توقف فوری جنگ و محاصره غزه و آغاز روند حقیقی صلح شدند.

به گزارش ترند روز، «فیصل بن فرحان»، وزیر امور خارجه عربستان گفت: ما خواستار توقف فوری جنگ، پایان محاصره غزه و آغاز روند حقیقی صلح هستیم.

بن فرحان افزود: آتش‌بس انسانی در غزه امری ضروری است. با وضعیتی فاجعه‌بار در غزه مواجه هستیم.

وی ادامه داد: باید آتش‌بس اعلام شده و کمک‌های بشردوستانه وارد غزه شود و محاصره این منطقه پایان یابد.

وزیر خارجه عربستان خاطرنشان کرد، کمک‌های ارسالی به غزه بسیار کم است و باید فورا برای لغو محاصره غزه تلاش کرد.

در همین حال، «سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر گفت: ما خواستار آتش‌بس فوری و دائمی هستیم تا هرگونه نزاع در منطقه پایان یابد.

وی تصریح کرد: قتل و کشتار هر فرد غیرنظامی را محکوم می‌کنیم. سیاست تعامل دوگانه باید متوقف شده و غیرنظامیان مورد حفاظت قرار گیرند.

سامح شکری اضافه کرد، تمامی شیوه‌های مجازات دسته‌جمعی باید متوقف شود. کوچ اجباری فلسطینیان باید متوقف گردد. ما مخالفت هر طرحی برای نابودی مسئله فلسطین هستیم.

«ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن هم در سخنانی بر ضرورت ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به غزه تاکید کرد و گفت: مخالف قتل و کشتار غیرنظامیان صرف نظر از ملیت یا دیانت آن‌ها هستیم.

الصفدی افزود: حدود ۶ هزار فلسطینی تاکنون کشته شدند و باز هم تاکید می‌کنیم که جنگ به صلح منجر نخواهد شد. هشدار می‌دهیم که ادامه جنگ در غزه امنیت، صلح و آرامش را به ارمغان نمی‌آورد.

وی تأکید کرد، تنها راه حل نزاع در خاورمیانه احقاق حقوق ملت فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین است.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا