اجتماعی

تأکید عضو شورای شهر بر بررسی مفاهیم المان‌های نصب شده در میادین تهران

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران بر بازنگری مفهومی المان های میدان تهران تاکید کرد.

علیرضا نادعلی در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص المان های قرار داده شده در میدان تهران با بیان اینکه برای انتقال افکار از طریق میدان در شهر نباید فقط از کتاب و المان در وسط میدان استفاده کنیم، گفت: مثلا در انقلاب آلمان. میدان، مشتی ساخت که مفهوم انقلاب را می‌رساند، یادآوری می‌شود، یا نزدیک میدان سپه، خانه‌های بزرگ بسیج و سپاه وجود دارد که به خوبی ایده را به مخاطب منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه مشخص است ورزشگاه هایی وجود دارند که اصولاً آنطور که باید نمی توانند با شهروندان ارتباط برقرار کنند، افزود: به عنوان مثال مکان خوبی در ورزشگاه ولیعصر ایجاد شد اما ایوان عطار ممکن است با چنین بینندگانی ارتباط برقرار نکند. در حالی که المان ها و آثار حجمی در میدان الهاماتی نمادین برای شهروندان دارد.

نادعلی اضافه کرد: در یک مقطع سعی می کنیم با مجسمه وسط صحن ایده ای غیرممکن تولید کنیم و از عناصر دیگر کمک می گیریم اما مشکل اصلی خنثی بودن آن میدان و المان است. از حجم و… هماهنگ و متناسب با نام میدان

وی با بیان اینکه در این مدت مفهوم بسیاری از ورزشگاه ها ربطی به المان های نصب شده در آنها ندارد، افزود: به این ترتیب در کمیسیون فرهنگی و کمیته هنری شورای شهر تهران با کمک دوستان در سازمان زیباسازی تلاش می‌کند این تفاوت‌ها و ناسازگاری‌ها را محاسبه کند تا بتوانیم آن‌ها را برطرف کنیم، زیرا اگر می‌خواهیم ایده‌هایی را منتقل کنیم، باید فرم آلمانی یا شکل چشم را اضافه یا کم کنیم تا ایده درست به ذهن مردم برسد. ذهن ها

رئیس کمیته هنری شورای شهر تهران ادامه داد: تهران باید شهری زیبا، سرزنده و آرام باشد که باید بر اساس همین فعالیت های بومی و منطقه ای باشد، بنابراین پس از مدتی شهر نمونه خواهیم داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا