اجتماعی

بی‌توجهی به تزریق واکسن کرونا پذیرفتنی نیست/ ۴۰ هزار نفر هنوز دوز سوم واکسن را تزریق نکردند

ترند روز/ گلستان فرماندار کلاله گفت: متاسفانه حدود 40 هزار نفر برای مرحله سوم واکسن کرونا مراجعه نکردند. “این غیر قابل قبول است.”

فرهاد شیبک عصر امروز در جلسه مرکز پیشگیری و کنترل کرونا با تاکید بر لزوم تکمیل سه نوبت واکسن کرونا، گفت: متاسفانه با وجود شیوع بالای ویروس کرونا و اثربخشی واکسن‌ها در مبارزه و پیشگیری از این بیماری. برخی از مردم هنوز به واکسن اعتقاد ندارند و واکسن نمی زنند.

وی با بیان اینکه برخی از افرادی که واکسن رنگی کرونا در شهر ندارند با مشکل مواجه هستند و با قرار دادن انگ روی نقطه قرمز کرونا محدودیت هایی برای شهرستان ایجاد کرده است، گفت: جای تاسف است که بیش از 20 هزار مورد مردم در پنج سال واکسینه شده اند، هر سال شهر واکسن مرحله اول ندارد.

فرماندار کلاله گفت: متأسفانه 16 هزار و 200 نفر از جمعیت هدف کلاله برای فاز دوم واکسن کرونا و حدود 40 هزار نفر برای فاز سوم بزرگ واکسن کرونا مراجعه نکردند.

شیبک بر لزوم راه اندازی کمیته سلامت روستایی با مساعدت و نظارت شوراهای بخش، بخش و شهرستان تاکید کرد و یادآور شد: کمیته بهداشت روستایی متشکل از دهیار، بسیج، شورا، معتمد و روحانی باید به عنوان ابتکار شهرستان مورد توجه قرار گیرد. مردم را تشویق می کند تا در واکسیناسیون فعال تر باشند.

همچنین، دکتر ابراهیم فدایی مدیر بهداشت کلاله؛ تا امروز 25 بیمار مبتلا به بیماری عروقی در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) بستری شده اند که متاسفانه اکثر این بیماران مرحله سوم واکسن را دریافت نکرده اند.

من باید بگویم؛ تا امروز 351 بیمار مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب در بیمارستان‌های استان گلستان بستری شده‌اند که از این تعداد 87 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و 44 نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

همچنین شهرستان های بندرگز، بندرترکمن، گمیشان، مینودشت، گالیکش و کلاله در وضعیت قرمز کرونا و شهرهای گرگان، آزادشهر، آق قلا، علی آبادکتول، کردکوی، مراوه تپه و. رامیان در استان قرمز کرونا قرار دارد و گنبدکاووس تنها شهر زرد است. کرونا در گلستان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا