حوادث

بیشتر تصادفات نوروزی گلستان چه ساعتی رخ می‌دهد؟

ترند روز/گلستان جانشین پلیس راه گلستان به زمان وقوع بیشترین تصادفات جاده‌ای در نوروز امسال پرداخت و گفت: متاسفانه تاکنون ۸۱ درصد از خودروهای تصادفی در گلستان پلاک بومی بوده‌اند.

سرهنگ مهدی قنبری امروز چهارشنبه ۹ فروردین در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در نوروز امسال تصادفات جرحی در گلستان افزایش ۲۰ درصدی، تعداد مجروحان افزایش ۳۱ درصدی و مجموع تصادفات رشد ۲۱ درصدی داشته است.

وی در پاسخ به این پرسش که فراوانی تصادفات در چه ساعاتی از شبانه‌روز رخ داده است، پاسخ داد: ساعات ۱۶ الی ۲۰ شب با ۲۷ درصد تصادف بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و بررسی پلاک‌های خودرو در تصادفات جرحی و فوتی نشان می‌دهد ۸۱ درصد پلاک‌های خودروهای تصادفی بومی و ۱۹ درصد غیربومی بوده‌اند.

جانشین پلیس راه گلستان از فوت ۱۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی نوروزی در گلستان خبر داد و یادآور شد: از ۱۵ فوت تصادفات نوروزی در گلستان ۶ نفر آنها از عابران پیاده بودند و متاسفانه تمامی تصادفات با عابران پیاده در شب اتفاق افتاده که به دلیل تاریکی شب و محدودیت دید عابران پیاده به خوبی دیده نمی‌شوند.

قنبری تاکید کرد: مسافران و گردشگران نوروزی توجه داشته باشند که گلستان مناطق مسکونی متعدد و بی‌شماری دارد و می‌طلبد هنگام تردد از این مناطق مراقب عابران پیاده بوده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

وی از رانندگانی که در جاده‌های دوطرفه در حال تردد هستند، خواست از سبقت غیرمجاز بپرهیزند و گفت: در جنگل گلستان جاده‌ دوطرفه با ترافیک سنگین وجود دارد، در ترافیک‌های سنگین رانندگان باید فاصله طولی با وسایل نقلیه مقابل را داشته باشد.

جانشین پلیس راه گلستان اضافه کرد: در جاده‌هایی مانند جنگل گلستان حرکت با سرعت بیشتر از ۵۰ کیلومتر مجاز نیست اما متاسفانه رانندگان با سرعت ۱۰۰ کیلومتر حرکت می‌کنند که این سرعت بالا به ویژه در پیچ‌ و خم جاده خطرناک است.

قنبری از مسافران نوروزی خواست کمربند ایمنی را ببندند و تاکید کرد: معمولا در تصادفاتی که سرنشینان کمربند ایمنی را می‌بندند شاهد فوت نیستیم. همچنین توصیه می‌شود ماسفرلن در ایستگاه‌های نوروزی در حاشیه راه‌ها توقف کرده تا ضمن تجدید قوا با انرژی بیشتری به مسیر ادامه دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا