عمومی

بهره‌برداری از ۱۳ طرح گردشگری در البرز در دهه فجر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رحیم خاکی ضمن تبریک دهه فجر گفت: توسعه گردشگری یکی از موضوعات مورد تأکید در دولت مردمی و از رسالت‌های وزارت متبوع است که بدین منظور در استان البرز معرفی ظرفیت‌ها و توسعه زیرساخت‌های گردشگری مد نظر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه گسترش زیرساخت‌های اقامتی در استان البرز یکی از نیازهای ویژه گردشگری است، افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان البرز و تأکید مقام عالی استان بر توسعه بوم گردی، در این زمینه اقدامات خوبی در حال انجام است.

خاکی مطرح کرد: در دهه فجر دو مجموعه اقامتی بومگردی در روستای عبدل آباد شهرستان نظرآباد و روستای شِلنَک بخش آسارا در محور کرج – چالوس با ظرفیت مجموعاً ۳۰ تخت افتتاح شدند. یک مهمانپذیر با ۶۷ تخت نیز به ظرفیت اقامتی استان افزوده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز دیگر طرح‌هایی که در این ایام به بهره‌بردار رسید را شامل سه واحد پذیرایی سنتی در کرج و فردیس و هفت دفتر و شرکت خدمات مسافرتی برشمرد و حجم سرمایه‌گذاری مجموع این ۱۳ طرح را ۱۸۶ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای گسترش زیرساخت‌های گردشگری استان را یکی از مهمترین موضوعات در این زمینه دانست و گفت: گسترش گردشگری به عنوان صنعتی فرابخشی نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف برای صدور مجوز احداث تأسیسات گردشگری دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی این استان در این زمینه با تسهیل صدور موافقت‌های اصولی سعی در کمک به گسترش سرمایه‌گذاری به خصوص در زمینه زیرساخت‌های گردشگری دارد.

دکمه بازگشت به بالا