بین الملل

بشار اسد دیدار با مسئولان ترکیه را به پایان اشغالگری گره زد

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، الکساندر لاورنتینوف، فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز در دمشق از بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدن کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که در این دیدار طرفین در مورد روابط راهبردی مسکو و دمشق و چگونگی بهبود آن گفتگو کردند. در این دیدار وضعیت منطقه ای و بین المللی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

بشار اسد گفت که جنگ سیاسی و رسانه ای سخت ترین جنگ امروز است و این موضوع نیازمند شفافیت و ثبات بیشتر در موضع سیاسی است. بنابراین سوریه از عملیات نظامی خود روسیه در دونباس حمایت می کند.

لاورنتینوف همچنین تایید کرد که روسیه از موضع سازنده سوریه از زمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین قدردانی می کند و کشورهای زیادی در جهان هستند که به پیروزی روسیه اعتقاد دارند.

وی با بیان اینکه علیرغم فشارهای آمریکا و متحدانش نتوانسته روسیه و سوریه را منزوی کند، تصریح کرد: باید از تغییرات سریع جهان استفاده کرد.

این مقام روسی نشست وزرای دفاع روسیه، ترکیه و سوریه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: روسیه بر این باور است که ادامه چنین دیدارهایی و ارتقای آن به سطح وزیران امور خارجه مهم است.

بشار اسد همچنین گفت: برای مثمر ثمر بودن این دیدارها باید بر اساس هماهنگی و برنامه ریزی از قبل بین سوریه و روسیه صورت گیرد تا “اهداف و نتایج ملموسی که سوریه از این دیدارها می خواهد محقق شود.” جلسات باید بر اساس اصول ملی دولت و مردم باشد [سوریه] این باید برپایه پایان اشغالگری باشد و حمایت از تروریسم را متوقف کند.

در همین راستا، روزنامه ترکیه ای آیدینلیک روز 2 دسامبر به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ممکن است پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور که احتمالا در ماه مه برگزار می شود، همراه با رئیس جمهور سوریه باشد. آن را انجام خواهد داد. بازدید.

این روزنامه ترکیه ای در این باره نوشت: دیدار رجب طیب اردوغان رئیس جمهور (ترکیه) و بشار اسد رئیس جمهور سوریه ممکن است در مرحله سوم روند تقویت روابط انجام شود.

در ادامه این گزارش به اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه اشاره شده است که با بیان اینکه نمی خواهد روند عادی سازی روابط را طولانی کند و به صراحت احتمال دیدار با متحدان سوری خود را اعلام کرده است.

انتهای پیام/
این مقاله یک پیشنهاد برای صفحه اول است

دکمه بازگشت به بالا