فرهنگ و هنر

برگزیدگان سومین جشنواره ملی مهدویت معرفی شدند

ترند روز/ قم معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم با بیان اینکه در مجموع 2 هزار و 551 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ملی مهدویت ارسال شده است، تصریح کرد: علاوه بر آثار برگزیده، آثاری که به مرحله نهایی راه یافتند. داوری در کتب جشنواره و نمایشگاه این آثار نیز در قالب محتوای چند رسانه ای و دیجیتالی در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

علی حسینی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قم و دبیر سومین جشنواره ملی مهدویت در گفت وگو با خبرنگار ترند روز، ضمن گرامیداشت میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (عج) خاطرنشان کرد: . اما اعتقاد به مهدویت آثار و نتایج متفاوتی دارد. جامعه فردیت و جامعه خاص خود را دارد و از همه مهمتر امید به آینده روشن و هدف زندگی. حوزه های مذهبی، علمی و عمومی.

وی ادامه داد: از سوی دیگر جشنواره با توجه به خلأ بزرگی که دارد می تواند در ایده پردازی، خلاقیت و تولید محصولات جدید در زمینه ترویج فرهنگ مهدویت تاثیر بسزایی داشته باشد که بخش بزرگی از جشنواره امسال است. این ایده است.

حسینی هدف از برگزاری جشنواره مهدویت را موجی نو و با رهبری فعالان علمی و حوزوی و جدی در عرصه مهدویت دانست و گفت: با توجه به وجود مسجد مقدس جمکران و همکاری به عنوان مرکز مهدوی و جریان قطب مهدویت در جهان اسلام و مرکز مهدویت به ویژه با نهادهایی مانند جهاد دانشگاهی، وزارت علوم، دانشگاه آزاد و علمی- کاربردی و نهادهایی مانند بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری که وارد جشنواره شدند. امسال. در جریان رویدادهای فرهنگی و هنری دعوت از صاحبان هنر، ادب، اندیشه و خلاقیت برای کمک به همفکری بهتر در عرصه مهدویت و توسعه بالاترین فرهنگ مهدویت در جامعه.

وی خاطرنشان کرد: ماهیت سومین جشنواره ملی مهدویت، گفتمان سازی مهدویت با تکیه بر یاوران موعود از منظر علمی و تلاش برای ایجاد موجی از آگاهی و ترویج معارف مهدوی و فرهنگ انتظار است. در دانشگاه جامعه در قالب یک طرح ملی

نشست تخصصی دبیر سومین روز ملی مهدویت با موضوع بررسی کتب از حسین (ع) تا مهدی (عج)، سیل جاری در حوزه مهدویت، چیستی و چگونگی مهدویت و پذیرش جغرافیای مهدویت. نقد و بررسی فیلم ها و فیلم های ضد مهدویت مهدوی را بخشی از جشنواره دانست.

وی در ادامه کارگاه های تخصصی فتوولتائیک، خلاقیت و ایده های خلاقانه با مسجد مقدس جمکران، نقد و بررسی فیلم و بازی با کانون مهدویت و بنیاد مهدی موعود(عج)، برگزاری کارگاه های آموزشی مهدوی با انجمن الزهرا(س) ادامه داد. سومین روز ملی مهدویت.

حسینی با بیان اینکه در مجموع 2 هزار و 551 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ملی مهدویت ارسال شده است، افزود: علاوه بر آثار برگزیده، در کتب و کتاب های جشنواره به نمایش درخواهد آمد که آثار جشنواره در مرحله پایانی قرار می گیرد. قضاوت کردن نمایشگاه هایی که به همین منظور برپا شده است.» این آثار در قالب محتوای چند رسانه ای و دیجیتال نیز در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی تعداد بیشتری از برگزیدگان حوزه هنری سومین جشنواره ملی مهدویت شامل عکس و پادکست را به این شرح انتخاب کرد: با اشتراک گذاری عکس داوران و ماندانا آل ابراهیم اثری در آنجا انتخاب نشد. ، سامان خدایاری، زهرا ابرقوی، فرشته گفت: فهیمی شایسته تقدیر است. همچنین در قسمت پادکست داوران هیچ یک از آثار ارسالی را انتخاب نکردند و آن ها را شایسته تقدیر اعلام نکردند و سطح آثار ارسالی در سطح جشنواره ملی مهدویت لحاظ نشد.

دبیر سومین روز ملی مهدویت در ادامه آثار منتخب حوزه ادبیات شامل شعر به صورت آزاد، مقالات و دست نوشته هایی با موضوع عدالت، امید، آینده روشن و شعر انتقادی بر خلأ حضور امام زمان (عج) جهان و جهان شامل: داوران بخش شعر میثم داوودی، فاطمه عارف نژاد، علی رضا فرزانه موحد و در تقسیم بندی ادبی اثر «خورشید نام کوچک توست» اثر علی سلیمانی و اثر «متاسفم». .شما” از معصومه کریمی قدردانی شد.

وی در خصوص برگزیدگان این میزگرد خاطرنشان کرد: داوران این بخش هیبت الله شیری را به عنوان برنده و نسرین کریمی، روح الله یارمحمدی و سیدمحمد میر مرشدی را شایسته تقدیر انتخاب کردند.

حسینی به برگزیدگان بخش کتابخوانی در سومین جشنواره ملی مهدویت با محوریت کتاب «شهدا بهترین الگوها» که از طریق سایت کتابیار به صورت آنلاین ساخته شده است، به برندگان اهدا کرد: هیئت داوران زهرا روزخوش، ناصر کشفی، محمدجعفر ملا احمدی، روناک. امامی، نعیمه مرادی کامسرخ، زهرا نصرتی، ذبیح الله طهماسبی نوا، فاطمه پیرعلی، حسن متوایی، محمدعلی دوست در بخش کتابخوانی به عنوان برگزیده اعلام کردند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تایید کرد: اختتامیه سومین جشنواره ملی مهدویت و تقدیر از برگزیدگان نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 1401 برگزار می شود.

دبیر سومین جشنواره ملی مهدویت در پایان گفت: از مسجد مقدس جمکران و کلیه دستگاه های اجرایی، نهادها، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، انجمن ادب و هنر، پارک ملی علم و فناوری، بنیاد استان، جامعه الزهرا(س) اساتید محترم حوزه و دانشگاه، داوران محترم در رشته های مختلف جشنواره و تمامی اساتیدی که جهاددانشگاهی قم را در سومین جشنواره مهدویت همراهی کردند و در مراحل مختلف جشنواره و جشنواره با ما همکاری کردند. کمیته ها..

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا