فرهنگ و هنر

برگزاری دومین‌همایش وحدت در سایه قدس در آنکارا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

در آستانه روز جهانی قدس و همزمان با مقاومت مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی، دومین همایش بزرگ «وحدت در سایه قدس» در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار می‌شود.

در این همایش که با حضور فعالان فرهنگی و سیاسی، روسای احزاب، دیپلمات های خارجی مقیم ترکیه و اساتید دانشگاه‌ها همراه است، پروفسور محمود اورل قلیچ رییس موسسه فرهنگی سازمان کشورهای اسلامی (ارسیکا) ، تمل کارامولااوغلو رهبر حزب سعادت و سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفیر آفریقای جنوبی در ترکیه سخنرانی می‌کنند.

سید قاسم ناظمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با اشاره به اهمیت برگزاری این‌همایش گفت: با توجه به آنچه امروز علیه ملت فلسطین می گذرد و همچنین با استناد به خیزش بی سابقه جهانیان در مواجهه با جنایات ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس و حامیان آن علیه کودکان و زنان بیگناه در نوار غزه، وظیفه و مسئولیت مسلمانان و همه انسانهای آزاده جهان است که صدای واحد ملت فلسطین باشند.

وی با اشاره به برگزاری موفق دور اول این همایش در سال گذشته، افزود: ما در موضوع فلسطین با دولت ترکیه مواضع خیلی نزدیکی داریم و ملت ترکیه هم در ماه های گذشته در صفوف اول اعتراضات سیاسی در دنیا بر علیه رژیم غاصب فلسطین قرار داشتند. این فضا را می توان در اعلام آمادگی گروههای مختلف فرهنگی و سیاسی در ترکیه برای شرکت در این همایش، به عینه مشاهده کرد.

رایزن فرهنگی ایران در ترکیه، با یادآوری نقش نخبگان در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی گفت: برگزاری همایش‌هایی از این دست می‌توانند به همپوشانی جهانی برای حمایت از مردم فلسطین یاری رساند و ما با تهمیداتی که فراهم کرده ایم شاهد برگزاری متفاوت همایش امسال خواهیم بود.

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا