اجتماعی

برنامه «پزشکی خانواده» برای ۵۵ میلیون ایرانی/ نارضایتی پزشکان خانواده از حقوق دریافتی

نایب رئیس بیمه سلامت و خدمات انجمن بیمه سلامت با بیان اینکه حدود 7 هزار پزشک خانواده روستایی و 4 هزار و 300 پزشک خانواده شاغل در سیستم های شهری فعالیت می کنند، گفت: افزایش ثروت ما نسبت به سال قبل کمتر از 10 بوده است. درصد، و ما فرصتی برای در نظر گرفتن افزایش بیشتر در حق الزحمه پزشکان نداشتیم.

دکتر. مهدی رضایی در گفت وگو با ترند روزوی در خصوص آخرین اخبار و به روز رسانی های اجرای طرح خانواده گفت: تاکنون الگوهای بسیاری از خانواده درمانی در کشور وجود داشته که خانواده درمانی در روستاها و پایتخت از جمله آنهاست. الگوی سوم باید برای حذف پزشکی خانواده در سایر استان ها در شهرستان ها باشد. بیش از 55 میلیون نفر به این طرح خواهند پیوست. البته این طرح باید به تدریج و منوط به تامین منابع زیر نظر وزارت بهداشت اجرا شود و سازمان های بیمه گر نیز به عنوان خیرین در آنجا حضور داشته باشند.

وی با توجه به نارضایتی برخی از پزشکان شاغل در طرح درمان خانواده در خصوص میزان پرداخت مطالبات، تصریح کرد: نارضایتی از هزینه نیز از این بخش است. امسال در استان های فارس و مازندران سرانه پرداختی نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش داشت اما تقاضا از آن فراتر رفت و این در صورتی است که رشد ثروت ما نسبت به سال قبل کمتر از 10 برابر باشد. ٪، و به احتمال زیاد افزایش تعرفه بیشتر از زمانی خواهد بود که هیچ دکتری وجود نداشته باشد.

در این مورد بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: علیرغم تورم رسمی 42 تا 45 درصدی افزایش حقوق کارکنان دولت با احتساب احیای حقوق 10 درصد است و بر این اساس با شکایت کاملا موافق هستیم. به پزشکان محترم اما با توجه به اعلام انجمن بیمه سلامت هزینه خدمات نمی تواند بیش از 30 درصد افزایش یابد. در واقع ارقامی گرفته ایم تا بتوانیم مبلغ مربوطه را پرداخت کنیم و خوشبختانه تا این فصل از سال بدون یک روز تاخیر به تعهدات خود عمل کرده ایم.

معاون بیمه سلامت و خدمات سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: حدود 7 هزار پزشک خانواده روستایی و 4 هزار و 300 پزشک خانواده شاغل در سیستم مدیریت شهری داریم. این تعداد پزشک برای 20 میلیون جمعیت روستایی و 6 میلیون جمعیت شهری کار می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا