فرهنگ و هنر

برنامه‌های جشنواره ملی اسباب‌بازی اعلام شد

نشست خبری با حضور مهدی علی اکبرزاده رئیس مرکز رشد ذهنی و اصحاب رسانه در هفتمین جشنواره ملی بازی ها برگزار شد.

به گزارش ترند روز، مهدی علی اکبرزاده در این نشست گفت: هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی مانند دوره گذشته این جشنواره، بستری را برای تولیدکنندگان اسباب‌بازی فراهم می‌کند تا محصولات خود را به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مسابقات هفتمین جشنواره ملی بازی ها به شکلی متفاوت با جریان تولیدات ایرانی برگزار می شود، اظهار کرد: در اولین آزمایشی 576 محصول مورد بررسی قرار گرفت که بیش از دو برابر تعداد کالاهای درج شده در آن است. اسباب بازی ها بخشی از رقابت برای ششمین روز ملی است. بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی به شناسایی استعدادها و رویدادهای موفق در صنعت اسباب بازی می پردازد و با دعوت از تولیدکنندگان اسباب بازی ایرانی و ایجاد فضای رقابتی سازنده و هدفمند، بهترین محصولات تولید شده در بازه زمانی شهریور 1395 تا شهریور 1400 را مورد قضاوت قرار می دهیم. بخش های مختلف را انتخاب کنید ، پذیرش و تایید دوشنبه 23 اسفند.

برنامه های جشنواره ملی اسباب بازی اعلام شد

مدیر مرکز ادامه داد: در این ایام جشن محصولات بر اساس بهترین تصاویر و نقشه ها، بسته بندی، کیفیت چاپ، کیفیت چوب، کیفیت پلیمر، کیفیت فلز، کیفیت پارچه، کیفیت مواد کامپوزیت، بهترین نتایج سیستم و اره منبت کاری اره مویی، بهترین محصولات شبیه سازی در جهان با رزولوشن -واقعی و درجه یک سنسور ارزیابی شدند.

علی اکبرزاده در خصوص حامیان هفتمین جشنواره ملی بازی ها گفت: مرکز توسعه فناوری و علوم شناختی معاونت علمی و انجمن حمل و نقل و ترافیک تهران نمایندگان خود را معرفی و نتایج را در دو مرحله قضاوت کرد. بخش‌ها: بازی‌های روان‌شناختی، ذهنی و بازی‌هایی که فرهنگ ترافیک را ترویج می‌کنند. امسال نیز تقدیر ویژه ای از سوی تولیدکنندگان منتخب توسط هیئت نظارت صورت خواهد گرفت.

مدیر مرکز در اطلاعیه ای با اشاره به برگزاری چهار نشست ویژه در این جشنواره گفت: در این وبینارها از سازمان های مختلف برای ارائه موضوعات آموزشی و ترویجی مرتبط با صنعت، بازی و توسعه دعوت به عمل می آید و به این ترتیب چهار جلسه ویژه برگزار شد. جلسات در روزهای شنبه و یکشنبه. 12 و 12 مارس در دو نوبت صبح (9 صبح تا 11 صبح) و بعد از ظهر (14 تا 16 بعدازظهر) برگزار می شود.

وی افزود: بازی شناختی / نگاهی به اساسی ترین کارکردهای اسباب بازی در رشد، قواعد بازی / چالش یک اسباب بازی خوب با کمترین کیفیت، بازار جهانی، افق ها / نگاهی به چالش های مهم در جهانی شدن و صادرات «و» توسعه فرهنگی و تأثیر بر اقتصاد فرهنگ و اسباب بازی/آینده اکثر محصولات فرهنگی صنعتی» از موضوعات این چهار نشست است.

برنامه های جشنواره ملی اسباب بازی اعلام شد

علی اکبرزاده ادامه داد: چهار نشست تخصصی بخش علمی هفتمین جشنواره ملی بازی‌ها با همکاری مرکز توسعه علوم و فناوری شناختی معاونت علمی، توسعه تجارت، انجمن ملی ایران و شورای عالی برگزار می‌شود. انقلاب فرهنگی و انجمن حمل و نقل و حمل و نقل تهران. در این نشست ها کارشناسان مشهور بین المللی از کشورهای آلمان، بلژیک، دانمارک، لهستان، سنگاپور و هند آخرین دستاوردها و تحقیقات علمی خود را در زمینه صنعت اسباب بازی ارائه خواهند کرد.

وی درباره اعطای جایزه بهترین اسباب بازی ایرانی گفت: امسال نیز مانند فصول گذشته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم تجلیل از اسباب بازی های برگزیده ایرانی جوایز بهترین اسباب بازی را به تولیدکنندگان برتر اهدا می کند. .” این برند اسباب بازی برتر برای تولیدکنندگان و خانواده ها تاکیدی بر کیفیت و هویت برند محصول خواهد بود و اسباب بازی های منتخب فروشگاه را متمایز خواهد کرد. مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمایشگاهی از بهترین اسباب بازی های ایرانی و محصولات منتخب را به نمایش می گذارد. این نمایشگاه از ۲۱ تا ۲۲ اسفندماه برگزار می شود و مهارت ها و توانایی های اسباب بازی ایرانی را به نمایش می گذارد. همچنین در اردیبهشت ماه 1401 همزمان با ماه مبارک رمضان با برگزاری نمایشگاهی که از افطار تا سحر برگزار می شود، فروش محصولات تمام شده برگزار می شود.

مدیر مرکز درباره نشست های ویژه جشنواره بیان کرد: وضعیت ما در دو سال اخیر به دلیل سکته قلبی تغییر کرده است. این تغییرات زمانی است که سازندگان اسباب بازی یاد بگیرند که محصول را تولید کنند. بیماری عروق کرونا قلب مهارت های ارتباطی ما را تغییر داده و مجازی تر شده است، بنابراین کودکان و نوجوانان ما به سرعت در حال تجربه فضای مجازی هستند.

مهدی علی اکبرزاده در پایان گفت: با توجه به تغییر اقتصاد، نحوه خرید و فروش محصولات نیز تغییر کرده و در بازار اسباب بازی تاثیرگذار بوده است. در جلسات ویژه جشنواره ها و نمایشگاه ها به این موضوعات خواهیم پرداخت.

جشنواره اسباب بازی بر اساس نیازهای صنعت اسباب بازی برگزار می شود

آیدین مهدی زاده تهرانی دبیر هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی در بخشی دیگر از این نشست گفت: از سال 94 جشنواره ای به نام جشنواره اسباب بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود که یکی از ویژگی های این جشنواره است. که دارای یک سیستم سازمانی اضافی است.

وی افزود: بخش بزرگی از این جشنواره توسط سازندگان و مجریان اسباب بازی و جمعی از فعالان این حوزه برگزار می شود. در طول هفتمین دوره این جشنواره به دلیل تغییرات جامعه، تغییرات زیادی در شکل و سازمان ایجاد شد و از این رو تغییرات فصل هفتم نیز ثابت کرد که جشنواره بسیار پرنشاط و گسترده است.

برنامه های جشنواره ملی اسباب بازی اعلام شد

مهدی زاده افزود: یکی دیگر از ویژگی های مهم جشنواره اسباب بازی مبتنی بر نیاز صنعت اسباب بازی است و با توجه به هدف اولیه، نیازسنجی جامعه در این صنعت از دوره اول تا هفتم تغییر کرده است. در همین دوره تغییراتی در جشنواره ایجاد کردیم و بر اساس آن با نیازهای بازار برخورد کردیم، بنابراین نقش آن به جایی کاهش یافت که به مرکز نیاز نبود و هر کجا احساس می کردیم. یک شکاف وجود داشت. در صنعت اسباب بازی، مرکز بیشتر بازی می کرد.

دبیر هفتمین جشنواره ملی بازی در سخنانی با اشاره به برگزاری این جشنواره در مقاطع مختلف گفت: امیدوارم جشنواره در ماه های مختلف برگزار شود و این تداوم حضور باعث برند شدن آن شود. جشنواره.”

مهدی زاده در پایان گفت: امیدوارم جشنواره هفتم گامی در بازارهای جدید، متنوع، منطقه ای و جهانی بردارد و نگرش این صنعت جدید و نوآور به صنعت مد رسمی و پایدار را تغییر دهد. امیدواریم این جشنواره رشد کند و مطمئنا سنگ بنای آینده ای روشن باشد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی irantoyfetival.ir و ثبت نام در نشست تخصصی هفتمین جشنواره ملی بازی، ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا