اجتماعی

بررسی «مسمومیت با متانول» در هرمزگان توسط وزارت بهداشت

تیم واکنش سریع معاونت بهداشت برای بررسی موضوع مسمومیت با متانول وارد استان هرمزگان شد.

به گزارش ترند روز، با حضور فوری تیمی از معاون وزیر بهداشت، موضوع مسمومیت با متانول در استان هرمزگان بررسی شد.

این تیم با حضور دکتر مشکینی معاون مرکز نظارت و تایید پزشکی وزیر بهداشت حسنیان، فوق تخصص مسمومیت (از گروه سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و هرمزگان. مسئولان دانشگاه عصر سه شنبه تحقیقات میدانی را انجام خواهند داد. بیماران مبتلا به مسمومیت با متانول در بندرعباس و روستاهای اطراف در مرکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت مراقبت از بیماران بستری هستند.

در این گزارش آمده است: در جلسه مدیریت بحران با حضور مدیران دانشگاه و کشور و گروه های بالینی از جمله داخلی، فوریت های پزشکی، مسمومیت ها و کارشناسان پزشکی ریه، با توجه به تعداد موارد گزارش شده، با توجه به افزایش تعداد مسمومیت ها. . سوابق پرونده و بیمار، تقویت آموزش روش های درمانی و آماده سازی کلیه مراکز.

بر اساس این گزارش، با توجه به تعداد مراجعین، تعداد کافی تخت در ICU برای درمان مسمومیت با الکل در نظر گرفته شد و تصمیم گرفتیم از قابلیت های بیمارستان های دیگر به دانشگاه و غیر دانشگاهی استفاده کنیم.

به گزارش وب دا، همچنین تمهیدات لازم برای تامین داروها و درمان های لازم به بیماران اندیشیده شده و تمهیدات لازم برای افزایش تخت های دیالیز و افزایش موقت خدمات درمانی مورد نیاز این بیماران اندیشیده شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا