اجتماعی

برخورد با اتاق‌های قیمت‌گذاری کاذب ارز و معاملات صوری/ دلالان دلار زیر ذره‌بین پلیس

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از برخورد با اتاق های پرداخت قیمت کاذب، فروش قلابی و ارز فروشی خبر داد.

سرهنگ هدایت بهرامی در گفت وگو با ترند روزوی با توجه به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با دلالان پول در روزهای اخیر گفت: با توجه به اپیدمی اخیر در جامعه و هرج و مرج رخ داده و همچنین تبلیغات در رسانه های متخاصم برای ایجاد التهاب در بازار و سایر مسائل اقتصادی. و عناصر سیاسی، شاهد تورم هایی بودیم. البته چون پیش بینی می کردیم دشمن وارد بازار و مشکلات اقتصادی شود، اقدامات متعددی انجام دادیم و برای مقابله با این موارد برنامه ریزی های قبلی انجام دادیم.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی از سوی پلیس علیه سودجویان و قانون شکنان با برنامه ریزی های از پیش طراحی شده و همچنین همکاری با سایر ارگان ها و نهادهای اطلاعاتی انجام شده است، بازار مسئولیت را بر عهده گرفته است، من آن را تروریسم اقتصادی می نامم.

افزایش ارزش پول از طریق قیمت های کاذب و معاملات جعلی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اقدامات این افراد برای اخلال در بازار ارز اشاره کرد و گفت: این افراد برای ایجاد اخلال در بازار ارز اقدام به ایجاد اتاق پرداخت کردند. معاملات جعلی، بنابراین قیمت افزایش یافت همانطور که مشخص است بار روانی تورم معیشت مردم و قیمت سایر کالاها را تحت تاثیر قرار می دهد، در این راستا پلیس امنیت اقتصادی با همکاری سایر دستگاه ها به سرعت وارد عمل شده و با سودجویان و اغتشاشگران مقابله کرد.

بهرامی اقدامات پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ را در کاهش قیمت ارز موثر توصیف کرد و گفت: طی دو هفته گذشته با اقدامات همکارانی که با بنده در پلیس امنیت اقتصادی همکاری داشتند، فردا با اتاق فروش مواجه شدیم و قیمت های جعلی و کاذب». پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در اجرای طرح 9 مرحله ای برخورد با اخلالگران بازار ارز، با تشکیل 34 پرونده و شناسایی و دستگیری 63 متهم از جمله مردم عادی.

پلیس امنیت اقتصادی از صرافی بازدید کرد

وی با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی از واحد صنفی و صرافی نیز بازدید کردند، گفت: در این بازدیدها با 12 واحد صنفی غیرمجاز که مجوز تجارت و پول فروشی نداشتند برخورد کردند و سوء استفاده کردند. 3 میلیون و 314 هزار ارز نیز از فروشندگان ارز کشف و ضبط شد که بالغ بر 36 میلیارد تومان است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به سختی دریافت پول از دلالان اشاره کرد و گفت: سوداگران راه سختی برای نگهداری پول دارند و این پول در دست تاجر پیدا شد یعنی از زمین از خیابان، و بنابراین یک فرد مهم در نظر گرفته شده است.

پلیس در زیر ذره بین قاچاقچی و فاسد است

بهرامی با بیان اینکه با اقدامات پلیس در کنار سایر اقدامات دولت خوشبختانه شاهد کاهش قیمت پول بوده ایم، گفت: مفسدان و اغتشاش گران باید بدانند – اقتصادی پلیس بر وضعیت اقتصادی آنها نظارت خواهد کرد. و با اعمال ناپسند آنها مقابله کنید.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در بین 63 نفر دستگیر شده افراد دارای ارتباط خارجی نیز وجود دارد، گفت: این موضوع در حال بررسی است. البته در مجموع این افراد سودجو قبلا با اقدامات خود آب به آسیاب دشمن ریخته اند، اما ارتباط این افراد نیز بررسی شده و در صورت یافتن چنین مواردی قطعا در اسناد آنها قرار خواهد گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: پلیس در حال برنامه ریزی برای برخورد با اغتشاشگران بازار مالی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا