عمومی

بخش نامه جدید در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدعلی مجتهدی نیا شامگاه شنبه در نشست کوتاهی با کارشناسان حقوق دستگاه های کاشف اعلام کرد: بند جدیدی از پیش نویس قانون جنگ در صادرات کالا و پول با هدف ارتقای امنیت وجود دارد. پول مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و اقتصاد ملی.

وی با بیان اینکه اصلاحیه های جدید قانون مبارزه با صادرات کالا و قاچاق این صندوق ها مربوط به نظام تجارت است، گفت: دولت باید اصلاحات نهایی و قانون تجارت را در دستور کار قرار دهد. تغییرات در دریافت کارت شناسایی و کد کنترل کالا در غیر این صورت طبق قانون پذیرفته می شود.

دبیر کمیته برنامه ریختنهماهنگی و کنترل مبارزه با قاچاق کالا و پول در استان اردبیل گفت: اشراف دستگاه های متولی رسیدگی به جرایم و تخلفات محیطی ‘سایبری’ از دیگر اصلاحیه های قانون مبارزه با قاچاق کالا است. و پول شویی که هنگام خرید یا فروش پول است. همه کالاها قاچاق، بررسی و سرکوب لازم صورت خواهد گرفت.

مجتهدی نیا با اعلام اینکه پس از کشف کالای قاچاق طبق ماده 53، کالای کشف شده به اتحادیه املاک تحویل داده می شود، افزود: اصلاح قانون در ماده 53 این است که اگر کالاهایی مانند دارو، ماهیگیری وجود داشته باشد. ، دام، روغن و هیزم پیدا می شود، زغال سنگ به علوم پزشکی، مدیرکل شیلات، انجمن جهاد کشاورزی، شرکت پخش فرآورده های نفتی و مدیرکل حفاظت محیط زیست ارسال می شود. آه تو کالا پیدا خواهد شد.

وی گفت: بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و پول، بیمه مرکزی باید برای کالاهایی که به صورت غیرقانونی وارد کشور نشده و مراحل قانونی لازم را طی نکرده اند، خدماتی مانند پشتیبانی و خدمات پس از فروش ارائه کند. “

دبیر کمیته برنامه ریختنهماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و پول در استان ادامه داد: مدیران کل سازمان های عضو در استان عدم انجام وظایف خود را رعایت کنند قانونی و عدم حضور در جلسات با توجه به شرایط حساس در منطقه و طبق قانون.دبیر خانه کمیته برنامه ریختنهماهنگی و کنترل مبارزه با قاچاق کالا و پول به استانها جهت رفع و برخورد قانونی طبق ماده 3 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام می شود.

دکمه بازگشت به بالا