استان ها

بخش اعظمی از پروژه ولیعصر اراک امسال پایان می یابد

ترند روز/مرکزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قسمت اصلی پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک تا پایان امسال به اتمام می رسد.

دکتر. بهرام عین اللهی در 26 آذر 1401 در حاشیه بازدید از پروژه در حال ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر(عج) در سال 1385 آغاز شد.(عج) اراک و مردم خواستار آن هستند. بیمارستان در اسرع وقت شروع به کار کند.

وی گفت: طبق گزارشات دریافتی در دولت سیزدهم پیشرفت فیزیکی بیمارستان به 67 تا 85 درصد رسید و اکنون کارگران زیادی در دو یا سه فاز مشغول به کار هستند و سرعت کار خوب است و در سفر رئیس جمهور به استان 400 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تصویب شد که تا آنجا که مشخص است تا کنون یک چهارم تخصیص داده شده است و در پی تداوم تخصیص بودجه به منابع اطلاع رسانی وزارتخانه سلامت و دولت و پروژه به سرعت پیش خواهد رفت.

عین اللهی با بیان اینکه این وزارتخانه از نظر تجهیزات و عملیات مشکل خاصی ندارد، گفت: اگر پروژه از نظر تجهیزاتی پیشرفت کند، می توان کار تجهیز را به سرعت انجام داد. پروژه ولیعصر به یک پروژه بسیار تاریخی تبدیل شده است و امیدواریم تکمیل آن هدیه ای از سوی دولت سیزدهم به مردم استان مرکزی باشد.

وی افزود: طرح ولیعصر تنها مختص استان مرکزی نیست، بلکه به دلیل داشتن تمامی واحدهای درمانی می تواند به چندین استان همجوار خدمات رسانی کند و امیدواریم به سرعت به اتمام برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: البته نمی‌توان زمان دقیقی را گفت که چنین پروژه‌ای چه زمانی به اتمام می‌رسد، ساخت بیمارستان با سایر پروژه‌ها متفاوت است، تجهیزات و مواد اکسیژن دارد و در حال بهره‌برداری است. اتاق و غیره بیمارستان. هیچ ساختمانی وجود ندارد، اما بیشتر پروژه ها تا پایان سال تکمیل می شود.

وی در خصوص آلودگی هوای نیروگاه حرارتی شازند گفت: وزارت بهداشت همواره توصیه های بهداشتی را به سایر وزارتخانه ها می دهد، دولت مرکزی مشکل را پیگیری می کند و باید برای رفع این مسائل پیش برویم.

عین اللهی گفت: قول می دهم مطالب و درخواست های مسئولان استانی را در اولین جلسه هیات دولت در خصوص تامین سوخت نیروگاه منعکس کنم.

به گزارش ترند روز، استاندار در این بازدید گفت: امیدواریم دستگاه برای رفع مشکل آلودگی هوای اراک تلاش کند.

دکتر. فرزاد مخلیس الائمه گفت: امسال علاوه بر مشکل عدم تعادل گاز و برق با مشکل عدم تعادل نفت نیز مواجه بودیم که کار را سخت کرد. در حال حاضر هیچ نیروگاهی در کشور شرایط نیروگاه حرارتی شازند را ندارد و در واقع خطرناک ترین نیروگاه کشور است.

حسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کامیجان نیز اظهار داشت: نیروگاه، پتروشیمی و پالایشگاه شازند و شرکت آلومینیوم ایران نقش مهمی در سلامت مردم دارند و نباید اجازه قطع گاز آنها را داد. لازم است وزیر بهداشت این موارد را در جلسات دولت مطرح کند. بیان

به گزارش ترند روز، دکتر علی اکبر کریمی دیگر نماینده مردم اراک، خنداب و کامیجان در شورای اسلامی نیز گفت: در حال حاضر پیش بینی می شود این نیروگاه فقط از نفت، امین موضوع نفت استفاده کند. پالایشگاه شازند نفت کم سولفور تولید می کند، اما این نفت برای کشتی ها است، اتفاقاً حداقل نفت کوره در نیروگاه نفت کم گوگرد است که ضرر کمتری دارد، هرچند تامین گاز در اولویت است. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا