عمومی

بحران خط حمله – ترند روز

پرسپولیس در رده‌های هجومی چندان خوب نبود و بازیکنان این تیم یک سال فرصت بازی نداشتند. 15 بر 19 امسال برای دومین فصل متوالی از حضور در این تورنمنت بازماندند؛ هشدار کامل از افت این تیم در روند تهاجمی.”

به گزارش ترند روز، این روزنامه همشهریان وی نوشت: پرسپولیس بعد از 5 سال قهرمانی، بالاخره جام را در این فصل از دست داد و بدتر از همه این است که آن را به استقلال، حریف سنتی، یعنی استقلال دادند. هواداران خشمگین هستند و منتظر تجهیز تیم برای فصل آینده و بازگشت جام هستند، اما این پروژه چندان راحت به نظر نمی رسد. پرسپولیس امسال مشکلات فنی زیادی داشته است. شاید اگر سپاهان بیشتر استفاده می کرد، تراکتور قدرت گذشته را داشت یا مثل فصول گذشته تیم های زیبایی مثل نفت تهران، پدیده و زومنا میهمان ناخوانده نیمه بالای جدول بودند، شاید هم جای سرخپوشان. اکنون. گرفتار نشدن الهلال در ابتدای فصل به طرز وحشیانه ای توان فنی این تیم را به نمایش گذاشت. در میان کاستی های سرخپوشان، پیش از این امسال صحبت از عقب نشینی در حاشیه بوده است. دستگاه آنقدر تکراری است که نیازی به تکرار آن نیست و افزایش نرخ گلوله همه چیز را خوب جلوه می دهد. با این حال پرسپولیس در رده های هجومی چندان خوب نبود و مهاجمان این تیم دوره رشدی نداشتند. پرسپولیسی‌ها که به‌طور مداوم در لیگ‌های پانزدهم تا نوزدهم حضور دارند، امسال برای دومین دوره متوالی از این رقابت‌ها حذف نشدند. هشدار کامل در مورد افت تیم در روند حمله. بسیاری از توپ هایی که تیم در این سال به دست آورد توسط فوتبالیست ها یا مدافعان به دست آمده است که روندی بحث برانگیز است. از طرفی شرایط به گونه ای است که شاید در سال بازی آینده این موضوع حل نشود. در حال حاضر اخبار کمتر امیدوار کننده است.

علیپور پرید

در چند ماه گذشته بسیاری از هواداران پرسپولیس فکر می کردند بازگشت علی علیپور به این تیم قطعی است. علیپور در ماریتیمو پرتغال ترفیع و انتخاب شده است. او از روی نیمکت شروع کرد و به ردیف اول رسید و گل زد و اخیراً به نیمکت بازگشت. ماهیت مصاحبه های او در سه ماه اخیر نشان داده که خودش هم از این شرایط ناراحت است و نمی خواهد به پرسپولیس برگردد. با این حال سرخپوشان با وجود اینکه هنوز فرصت بررسی این موضوع را پیدا نکرده اند، خبرهایی مبنی بر امضای رسمی قرارداد علیپور و باشگاه منتشر شده است. به این ترتیب مهاجم مازنی قرمزها همچنان در پرتغال می ماند تا شانس خود را برای رشد و پیشرفت در اروپا امتحان کند. این خبر خوبی برای پرسپولیس نیست چرا که بازار بسته است و علیپور به دلیل شناختی که از شرایط تیم قبلی داشت می توانست به قرمزها کمک کند.

بازیکنان اشتباه، مربیان اشتباه

این در حالی است که پرسپولیس در شرایطی فصل آینده را آغاز می کند که حداقل در قسمت قابل توجهی از بازی خارج از خانه، دو عنصر هجومی در قرارداد وجود نداشته باشد. وحید امیری و عیسی آل کثیر دو بازیکنی هستند که شاید در نیمه اول حضور نداشته باشند. مشکل هر دو آسیب است. خود عیسی اشتباه کرد و در مورد وحید امیری کادر فنی سهل انگاری کرد. در حالی که اسکن های متعدد نشان می داد این بازیکن رباط صلیبی پاره شده است، او چندین ماه به درمان خود ادامه داد و از عمل جراحی خودداری کرد. سرانجام عیسی مجبور شد تسلیم تیغ شود، اما البته شفای او به تأخیر افتاد. داستان امیری بازی کردن قبل از رسیدن به بهترین فرم و افزایش مصدومیت است. وحید یک تیرانداز چند نفره است که در تیم های دفاعی و جناح چپ و همچنین مهاجم سایه بازی کرده است. گفته می شود او پس از جراحی دیسک سه یا چهار ماه بیکار بوده است. وقتی برمی گردد البته کارهای زیادی برای آماده شدن دارد. بنابراین وقتی امیری با آمادگی کامل به جام جهانی می رسد، حضور در لیگ بیست و یکم جای تعجب دارد.

عبدی بماند؟

پرسپولیس حتی حفظ آب انبار کوچک فعلی اش هم کار آسانی ندارد. چرا که شایعات زیادی در مورد احتمال طلاق مهدی عبدی به گوش می رسد. گفته می شود او پیشنهاد خوبی دارد و یک کد فسخ به قراردادش اضافه کرده است. بنابراین بعید است عبدی به بازی در خارج از خانه فکر کند. به ویژه وضعیت او در تیم گل محمدی بدتر شده و در بسیاری از بازی ها نیمکت نشین شده است.

داستان علیشاه

باله های او روی باله هایش به این معناست که; اتفاقی که در دیدار دوستانه تراکتورسازی و پرسپولیس افتاد می تواند منجر به اخراج امید عالیشاه، دیگر عنصر هجومی سرخ ها شود. شایعات ضد و نقیضی در مورد اندازه پنالتی امید وجود دارد، اما این یک خبر بد دیگر برای کادر فنی سرخپوشان است. اگر ظاهر نارسایی عالیشاه در فصل بعد هم تاثیر بگذارد، اوضاع بدتر می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا