استان ها

با انجام این آزمایش ۶٠ برابر دقیق‌تر متوجه حمله قلبی می‌شوید

با انجام این تست ضربان قلب خود را 60 برابر دقیقتر تشخیص می دهید

آزمایش‌های جدید پروتئین مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند بیماری قلبی را تا 60 درصد دقیق‌تر تشخیص دهند.

به گزارش ترند روز؛ آیا خطرات بیماری قلبی را در نظر گرفته اید؟ بسیاری از مردم اطلاعات یا اهمیت دانستن یا گوش دادن به آن را ندارند.

امروزه از عوامل مختلفی برای تشخیص خطر بیماری قلبی استفاده می شود، از جمله کلسترول، فشار خون و آزمایش های سبک زندگی (مانند 150 دقیقه ورزش) برای هر فرد در هفته). بیماری های خانوادگی یا سایر بیماری ها مانند دیابت گزارش شده است.

اما آیا می توانیم با دقت بیشتری پیش بینی کنیم که چه زمانی یک فرد دچار حمله قلبی می شود؟

به نظر می رسد پاسخ در حال حاضر امکان پذیر است. آزمایش جدید اکنون از هوش مصنوعی برای درمان یک سری پروتئین در خون استفاده می کند که قول می دهد در پیش بینی مشکلات احتمالی بیماری قلبی فرد دقیق تر باشد.

بر اساس این گزارش، این آزمایش پروتئین خطر ابتلا به بیماری قلبی را در 48 ماه آینده (طی 4 سال آینده) 60 درصد دقیق تر از عامل فعلی پیش بینی می کند.

این آزمایش جدید چیست؟

به این ترتیب، به عنوان “مدل پروتئین” شناخته می شود. حداقل 27 پروتئین در خون استفاده می شود. خاطرنشان می شود که این مقدار بسیار مهم است. به گفته کارشناسان، این حدود یک چهارم پروتئین های محصور شده توسط ژن های ما است.

این روش تنها در این دوره امکان پذیر است، به دلیل ظهور فناوری های جدید و قدرت محاسباتی سریع، که به دانشمندان اجازه می دهد هزاران پروتئین را برای ارزیابی خطرات احتمالی در بیماران اندازه گیری کنند.

چندین محقق به رهبری Dr. استفان ویلیامز از کلرادو، آزمایش را ایجاد کرد و نتایج در 6 آوریل 2022، ترجمه مجله علوم پزشکی کاربردی منتشر شد.

دکمه بازگشت به بالا